Німеччина може ввести заборону на технології Huawei і ZTE у мережах 5G
Міністерство внутрішніх справ Німеччини планує змусити телекомунікаційних операторів скоротити використання обладнання китайських компаній Huawei і ZTE у мережах 5G.
Про це пише Reuters з посиланням на джерело в уряді.
Міністерство хоче запровадити зміни в мережах 5G після того, як огляд ринку показав залежність Німеччини від двох китайських постачальників.
За словами джерела, міністерство розробило поетапний підхід, щоб уникнути занадто великих перебоїв, до 2026 року.
Оператори негайно розкритикували ці пропозиції, в той час як Huawei в Німеччині назвала це "політизацією" кібербезпеки в країні.
"Такий підхід матиме негативний вплив на цифрову трансформацію в Німеччині, гальмуватиме інновації та значно збільшить витрати на будівництво та експлуатацію мереж для операторів", - йдеться в заяві компанії. "В результаті німецькі споживачі будуть змушені нести додаткові витрати", - кажуть в Huawei.
Deutsche Telekom назвав термін до 2026 року нереалістичним, порівнявши його з тривалими спробами Великої Британії накласти обмеження на Huawei, і попередив про можливе падіння якості обслуговування клієнтів.
Telefonica Deutschland заявила, що розгляне можливість вимагати відшкодування збитків від німецького уряду, а також звернутися до суду.
Згідно з опитуванням телекомунікаційної консалтингової компанії Strand Consult, на Huawei наразі припадає 59% мереж 5G RAN у Німеччині.
Міністерство внутрішніх справ хоче представити свій підхід уряду з наступного тижня, але може зіткнутися з опором з боку міністерства цифрових технологій через побоювання, що це може вплинути на і без того повільний прогрес Німеччини в галузі цифровізації.
Представник міністерства цифрових технологій заявив, що жодного рішення ще не прийнято, додавши, що важливо забезпечити стабільний, швидкий і доступний доступ до мобільного інтернету.
Німеччина вважається відстаючою у впровадженні інструментарію ЄС щодо заходів безпеки для мереж 5G. Ці заходи були узгоджені три роки тому, щоб обмежити використання постачальників, яких блок вважає "високоризиковими", зокрема Huawei і ZTE, через побоювання щодо можливого саботажу або шпигунства. Обидві компанії заперечують, що їхнє обладнання становить загрозу безпеці.
Міністерство внутрішніх справ Німеччини і посольство Китаю не відповіли на запити про коментарі.
Коментарі
Новини за темою
- Новини 20 січня, 2025
В Індії шукають альтернативних постачальників нафти після нових санкцій проти РФ
- Новини 20 січня, 2025
Китайські інвестори розглядають купівлю заводів Volkswagen, що підлягають закриттю в Німеччині
- Новини 20 січня, 2025
Німецька група купує родовище гіпсу в Україні за 121 мільйон
- Новини 20 січня, 2025
Інфляція 10,3%, долар по 44,4, підвищення зарплат: прогнози бізнесу на 2025 рік від НБУ