До новин

Український суверенний фонд зможе об'єднати до 80 стратегічних компаній

29 вересня, 2023
Новини
Український суверенний фонд зможе об'єднати до 80 стратегічних компаній

Фонд державного майна просуває ідею створення Українського суверенного фонду (УСФ), який може об'єднати 76-77 ключових стратегічних компаній та стати єдиним суб'єктом управління на ринку державного майна.

Про це повідомив в.о. голови ФДМУ Олександр Федоришин на конференції "Реформи державної та комунальної власності: прозорість, ефективність та можливості для приватного сектора", передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, наразі у Фонду держмайна майже 90 суб’єктів управління. Також є інші міністерства, відомства, в управління яких знаходяться інші суб’єкти.

"У кожного свої різні стилі, свої різні підходи, і виходить досить така незбалансована ситуація. У цій ситуації ми бажаємо, щоб був єдиний суб'єкт управління, це Український суверенний фонд, який об’єднає під свою парасолю ключові стратегічні компанії, для себе ми їх визначали – це 76-77 компаній, які будуть управлятися за найкращими стандартами", – сказав Федоришин.

В.о. очільника Фонду пояснив, що УСФ буде аналогом Норвезькому пенсійному фонду, під управлінням якого 74 державні компанії, тоді як в Україні досі 1600 державних підприємств.

На одному з останніх засідань з Міністерством економіки за результатом тріажу було визначено 107 компаній, які не підлягають приватизації, і щоб закріпити це готується відповідний законопроєкт.

"Ми орієнтуємось безпосередньо на цей список, проситимемо долучитися до обговорення, щоб ці компанії могли потенційно увійти в управління Українського суверенного фонду", – заявив Федоришин.

Коментарі
Додати коментар