В Україні вдвічі більше корозійного капіталу, ніж конструктивного
Частка внутрішнього приватного конструктивного капіталу в Україні становить близько 22%, натомість корозійного (включаючи бізнес олігархів) - близько 46%.
Про це йдеться у дослідженні Центру економічної стратегії за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE).
За визначенням, яке пропонують експерти, корозійний капітал представляє непрозорі потоки капіталу без ринкової орієнтації, який може використовуватись для політичного тиску, впливу на економічну та соціальну сфери.
Майже половина від всього корозійного капіталу - це бізнес олігархів, решта - компанії, які зокрема, мають непрозоре походження капіталу, порушують правила конкуренції або уникають сплати податків.
Корозійний капітал домінує в промислових секторах економіки, як-от металургія, видобуток вугілля, нафти, розподіл електроенергії та природного газу тощо.
Натомість конструктивний капітал - це бізнес, який ефективно управляється, та слугує прозорим, орієнтованим на ринок та підзвітним цілям. Такий капітал поширений у сферах, в яких вплив олігархів є малим, а саме IT, рітейл, тощо, пояснили в ЦЕС.
Серед іншого капіталу - державна та комунальна власність (20%) та конструктивний іноземний капітал (12%).
"Розширення конструктивного капіталу на інші сфери створить передумови для швидшого економічного зростання.
На думку опитаних керівників бізнесу досягнути цього можна через встановлення єдиних правил гри для всіх учасників ринку та масштабну дерегуляцію", - резюмували в ЦЕС.
Коментарі
Новини за темою
- Новини 20 січня, 2025
В Індії шукають альтернативних постачальників нафти після нових санкцій проти РФ
- Новини 20 січня, 2025
Китайські інвестори розглядають купівлю заводів Volkswagen, що підлягають закриттю в Німеччині
- Новини 20 січня, 2025
Німецька група купує родовище гіпсу в Україні за 121 мільйон
- Новини 20 січня, 2025
Інфляція 10,3%, долар по 44,4, підвищення зарплат: прогнози бізнесу на 2025 рік від НБУ