До новин

Порошенко вніс до Ради законопроект про внесення змін до Конституції щодо правосуддя

26 листопада, 2015
Законодавство
Порошенко вніс до Ради законопроект про внесення змін до Конституції щодо правосуддя

Президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)».

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням прес-службу президента України.

Проект був затверджений Конституційною Комісією 30 жовтня 2015 року. Національна рада реформ на своєму засіданні 9 листопада рекомендувала Президенту внести його на розгляд Верховної ради, а Верховній Раді – розглянути цей проект в першому читанні протягом поточної сесії.

Коментуючи законопроект, Президент зазначив: «Цих змін давно вже чекає українське суспільство, тож прошу парламентарів ретельно ознайомитися із законопроектом та розглянути його відповідно до процедури в максимально короткі строки, щоб вже до кінця зими ми мали оновлену Конституцію в частині правосуддя та будували в Україні справедливий суд у відповідності до високих європейських стандартів».

Метою запропонованих змін є удосконалення конституційних основ правосуддя задля реалізації принципів верховенства права і забезпечення кожному права на справедливий судовий розгляд його справи незалежним та неупередженим судом в розумні строки.

Прийняття законопроекту сприятиме реалізації повномасштабної судової реформи та оновленню суддівського корпусу відповідно до європейських стандартів, відновленню довіри громадян до судової гілки влади, а також забезпеченню належного функціонування прокуратури, адвокатури та системи виконання судових рішень.

Законопроект спрямований на деполітизацію та забезпечення незалежності судової влади, підвищення вимог та професійних стандартів для суддівського корпусу, обмеження імунітету суддів до функціонального, оптимізацію системи судоустрою, забезпечення безперервної та ефективної роботи органів судової влади на перехідний період тощо.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, Рада дозволила арешт судді, підозрюваного в хабарі у справі про банкрутство військового підприємства.

Коментарі
Додати коментар