До новин

Росія може збанкрутувати у 2017 році, - Сорос

12 лютого, 2016
Борги
Росія може збанкрутувати у 2017 році, - Сорос

Фінансист Джордж Сорос вважає, що Росії може загрожувати банкрутство в 2017 році, коли настане термін виплати значної частини іноземних позик.

Про це він написав у своїй колонці, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

«Режиму Путіна загрожує банкрутство в 2017 році, коли настане час сплачувати значну частину іноземних позик», - попереджає Сорос.

Він вважає, що популярність чинного президента Росії Володимира Путіна заснована на «контракті з суспільством», згідно з яким діючий глава держави повинен забезпечувати фінансову стабільність і неухильне (нехай навіть повільне) зростання рівня життя.

«Через західні санкції в поєднанні з різким зниженням цін на нафту влада РФ не в змозі виконати жодну з цих обіцянок. Дефіцит бюджету складає 7% ВВП, і уряду доведеться скоротити його до 3%, щоб інфляція не вийшла з-під контролю. Ці та інші події матимуть негативні наслідки для рівня життя і думки виборців напередодні парламентських виборів восени», - наголошує Сорос.

За його словами, допомогти Путіну утриматися у владі міг би колапс Європейського союзу, розпад якого звільнив би Росію як мінімум від частини накладених на неї санкцій.

«Більш того, Путін зможе отримати значні економічні вигоди від поділу Європи і скористатися зв'язками з антиєвропейськими партіями», - зазначає Сорос.

Саме бажанням підштовхнути ЄС до краху, за словами мільярдера, пояснюється нинішня політика Росії в Сирії, військові дії в якій посилюють наплив біженців до Європи.

Сорос вважає, що навала мігрантів може зруйнувати ЄС, який вимушений зараз боротися з п'ятьма або шістьма кризами одночасно, і Путін, як «геніальний тактик», не міг не скористатися можливістю прискорити розпад Євросоюзу.

Нинішні лідери країн ЄС, за словами Сороса, здійснюють помилку, вважаючи Путіна потенційним союзником у боротьбі з ІДІЛ. Загрозу від ІДІЛ Сорос вважає перебільшеною, в той час як Росію називає суперником ЄС в «гонці на виживання».

«Путінська Росія і ЄС беруть участь в гонці з часом: питання в тому, хто з них впаде першим... З загрозою, що виходить від путінської Росії, складно боротися. Нездатність визнати загрозу зробить завдання ще більш складним», - пише Сорос.

За даними ЦБ, в січні-вересні 2017 року Росії доведеться виплатити за зовнішніми боргами трохи менше 60 млрд доларів.

 

Дререло: Project-Syndicate

Коментарі
Додати коментар