До новин

Сумнівні компанії заборгували «Укрнафті» 11,6 мільярда, - нардеп

16 лютого, 2016
Борги
Сумнівні компанії заборгували «Укрнафті» 11,6 мільярда, - нардеп

Низка маловідомих компаній, частина яких має анульовані реєстрації платника ПДВ, заборгували ПАТ «Укрнафта» 11,6 мільярда гривень.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила народний депутат від партії «Самопоміч» Вікторія Войціцька.

Так, за даними депутата, на 30 вересня 2015 року за нафту ТОВ «Галнафта» заборгувала - 1,366 млрд гривень, ТОВ «Гарант-УТН» - 1,328 млрд гривень, ТОВ «Техтрейд Груп» - 1,101 млрд гривень, ТОВ «ТД Прикарпаттянафтотрейд» - 2,049 млрд гривень, ТОВ «Котлас» - 2,887 млрд гривень.

Як зазначається у додатках, які прикрепила депутат, анульовані реєстрації платника ПДВ мають компанії ТОВ «Техтрейд Груп» і ТОВ «Котлас». Крім того, копанії ТОВ «Гарант-УТН» та ТОВ «ТД Прикарпаттянафтотрейд» мають дебіторські забов’язання на 1,328 та 2,049 мільярда гривень.

«Прямим наслідком визнання дебіторської заборгованості безнадійною і списання її за рахунок резервів або чистого прибутку автоматично призведе до зменшення на відповідну суму (11 млрд гривень) суми розподілу дивідендів, що насправді призведе до збитковості підприємства», - пише вона.

Як зазначає Войціцька, дебіторська заборгованість вказаних компаній-покупців на останню звітну дату складає - 8,731 млрд гривень.

Крім цієї заборгованості за нафту, менеджмент Укрнафти сплатив авансовий платіж на рахунок одного з боржників за нафту ТОВ «Котлас» за нафтопродукти 3 млрд гривень.

«Всього з квітня по вересень 2015 року з Укрнафти виведено 11,61 млрд гривень», - пише депутат.

«Цинізм ситуації полягає ще й в тому, що зі слів Роллінза він залишає в штаті колишніх приватівських менеджерів через те, що «вони володіють цінною інформацією, в тому числі і тою, яка необхідна для повернення «дебіторки», яку вони ж самі і створили», - додає вона.

Нагадаємо, що заборгованість ПАТ «Укрнафта» перед державним бюджетом за станом на 1 січня 2016 року становить 10,4 млрд гривень. Борг сформувався переважно за рахунок несплати самостійно задекларованих сум рентних платежів, а також ПДВ і податку на прибуток.

При цьому дебіторська заборгованість становить 18,676 млрд гривень.

Раніше Роллінс заявляв, що ПАТ «Укрнафта» розрахується з державним бюджетом України за податковими боргами після покриття газової, дебіторської заборгованості перед компанією.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, «Укрнафта» зупинила роботу на трьох родовищах.

Коментарі
Додати коментар