До новин

Укрексімбанк, Ощадбанк та Приватбанк визнано системно важливими

23 лютого, 2016
Законодавство
Укрексімбанк, Ощадбанк та Приватбанк визнано системно важливими

Національний банк визначив системно важливими для України Ощадбанк, Приватбанк та Укрексімбанк.

Про це інформаційному порталу Банкрутство & Ліквідація повідомили у прес-службі регулятора.

Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем Національного банку визначив Приватбанк Ігоря Коломойського, Ощадбанк і Укрексімбанк (обидва - державні) системно важливими.

Для визначення системно важливих банків використовуються такі показники: загальні активи (коефіцієнт зважування 35%); кошти фізичних осіб, суб'єктів господарювання та небанківських фінансових установ (коефіцієнт 35%); кошти, розміщені в інших банках (коефіцієнт 7,5%).

Також для визначення системно важливих банків використовувалися такі показники як: кошти, залучені від інших банків (коефіцієнт 7,5%), кредити, надані суб'єктам господарювання в промисловість, сільське господарство і будівництво (коефіцієнт 15%).

Системно важливий банк повинен з 1 січня 2019 року дотримуватися спеціальних значень економічних нормативів, в тому числі: нормативу миттєвої ліквідності (Н4) - не менше 30%; максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7) - не більше 20%.

З 1 січня 2020 року системно важливий банк також зобов'язаний формувати буфер системної важливості, який розраховується від загального обсягу ризику (згідно з інструкцією про порядок регулювання діяльності банків в Україні).

Нагадаємо, за результатами 2014 року Укрексімбанк отримав збиток у розмірі 9,6 млрд грн, а у квітні 2015-го Укрексімбанк домовився з кредиторами про реструктуризацію боргів.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, Мінфін має намір в вийти з капіталу всіх державних банків, крім двох найбільших - Ощадбанку та Укрексімбанку.

Коментарі
Додати коментар