До новин

Куди заведуть Україну законопроекти про банкрутство

12 березня, 2016
Законодавство
Куди заведуть Україну законопроекти про банкрутство

У Києві відбулось засідання Комітету з питань правосуддя, експертної діяльності, банкрутства, виконання судових рішень та кримінальних покарань Громадської ради при Міністерстві юстиції України.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

Учасники зборів обговорили два законопроекти з питань банкрутства №3132 і №3163.

На думку директора Центру комерційного права Валентини Данішевської, між цими двома законопроектами немає конфлікту. Їх автори навіть погодились, що до другого читання підготують спільний документ, який буде містити всі запропоновані передові новації.

«Сьогодні можна сказати, що запропоновані законопроекти мають на меті досягти більшої ефективності в питаннях банкротства. Зараз цього майже немає, а процес триває заради процесу. Ефективність має полягати в пошуку балансу між тим, щоб якомога більше задовольнити вимоги кредиторів і за можливістю зберегти працюючий бізнес», - підкреслила пані Данішевська.

За словами експерта, не можна говорити про ефективність процедури банкрутства, поки в країні не забезпечена належна оплата праці арбітражних керуючих. А від їхньої роботи залежить дуже багато в процесі.

«Ми маємо багато процесів, за які арбітражні керуючі взагалі не отримують грошей. І треба, щоб усі розуміли - якщо людина не отримує гроші офіційно, вона обов’язково їх отримує десь неофіційно. Тому нам треба досягти того, аби арбітражні керуючи отримували офіційну плату», - підкреслила Валентина Данішевська.

Також директор Центру комерційного права вважає, що особливу увагу в новому законі про банкрутство треба приділити процедурі продажу майна.

«Ми вважаємо, що на даний момент треба позбутися продажів майна банкрутів, які ідуть не через електроні торги. Електроні торги вже зарекомендували себе належним чином. Виключенням може стати продаж малоцінного майна і того, що швидко псується. А так, думаємо, лише електроні аукціони дозволять досягти більшої прозорості та зменшення корупції у цих питаннях», - заявила Данішевська.

Натомість на думку члена правління Асоціації правників України Юліана Хорунжого, якщо аналізувати тексти законопроектів, там дуже багато недоліків. «Їх прийняття відкине нас в іншу прірву», - попередив пан Хорунжий.

В результаті обговорення питання учасники дійшли висновку, що для того, аби нові закони принесли користь ринку, над їх проектами ще треба попрацювати. Тож депутатам було запропоновано залучити до роботи в комітеті над згаданими законопроектами саме тих, хто має практичний досвід роботи в галузі банкрутства та неплатоспроможності.

Коментарі
Додати коментар