До новин

«Укргазвидобування» виплатить 214 млн «Дельта Банку»

31 березня, 2016
Борги
«Укргазвидобування» виплатить 214 млн «Дельта Банку»

В Єдиному держреєстрі судових рішень опубліковано рішення Вищого госпсуду від 15 березня, згідно з яким Фонд гарантування вкладів фізосіб виграв позов проти компанії «Укргазвидобування».

Як повідомляється, тепер державна компанія повинна виплатити «Дельта Банку» 214,11 млн грн, в тому числі заборгованість по кредиту на 150 млн грн.

Суперечка виникла через те, що до введення в «Дельта Банк» тимчасової адміністрації він передав права вимоги по боргу «Укргазвидобування» фізособам-поручителям.

«Була постанова про проблемність «Дельта Банку». Але люди почали шукати шляхи для виведення активів банку, щоб врятувати свої гроші. Тому відбувалося масове виведення кредитних зобов’язань, банк втратив солідних боржників, які платили по кредитах», — розповідав ліквідатор «Дельта Банку» Владислав Кадиров.

В рахунок погашення боргу держкомпанії були списані кошти з депозитів фізосіб. Це дало право вкладникам-поручителям почати стягнення заборгованості з «Укргазвидобування».

Однак адміністратор «Дельти» визнав договори поруки нікчемними і ще 14 травня 2015 роки повернув депозитні кошти на суму 150 млн грн назад на рахунки цих поручителів в «Дельта Банку».

Після чого вони були включені в перелік кредиторів: ФГВФО гарантує їм виплату 200 тис. грн, решта — тільки при наявності грошей у «Дельта Банку» в порядку черговості.

«У виписці зазначено, що «Дельта Банк» перерахував кошти на невідомі рахунки № 2909, які жодним чином не стосуються поручителя», — цитує суд твердження одного з поручителів.

Серед цих поручителів, які втратили можливість стягнути «депозити» з найбільшого добувача газу в країні, багато відомих імен.

Серед них екс-в.о. глави і заступник голови правління «Дельта Банку» Ірина Заярнюк (7 млн грн); директор-президент каналу ICTV Олександр Богуцький (34 млн грн); екс-заступник голови правління «Кредитпромбанку» Віктор Зінченко (сума невідома); Ігор Шаповалов (40,5 млн грн) — нібито син екс-заступника голови НБУ Анатолія Шаповалова; Андрій Мороз (12 млн грн) — право вимоги отримав від юриста Максима Лавриновича; колишній член Ради НБУ Олександр Біланенко (сума невідома).

З судового рішення випливає, що мінімум троє вкладників були внесені в реєстр кредиторів. Це означає, що тепер ці вкладники зможуть отримати гарантовано по 200 тис. грн, а «Укргазвидобування» поверне «Дельті» 214 млн грн, які ФГВФО розділить між кредиторами.

Раніше голова «Укргазвидобування» Олег Прохоренко заявив, що проти нового менеджменту компанії вже більше півроку ведеться війна з боку корупціонерів.

До цього Прохоренко звинуватив народних депутатів від «Народного фронту» в «корупційному втручанні» у роботу держпідприємства.

«Укргазвидобування», 100% акцій якого належить НАК «Нафтогаз України», є найбільшою газодобувною компанією країни, що забезпечує близько 75% загального видобутку газу.

 

Коментарі
Додати коментар