До новин

Законопроект про фінансову реструктуризацію прийнято за основу

01 квітня, 2016
Законодавство
Законопроект про фінансову реструктуризацію прийнято за основу

Верховна Рада прийняла за основу проект закону "Про фінансову реструктуризацію", метою якого є створення механізму добровільної фінансової реструктуризації боргів підприємств України та їх досудової санації.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

За відповідне рішення проголосували 229 народних депутатів.

Законопроектом, зокрема, пропонується визначити умови участі боржника та кредиторів у процедурі фінансової реструктуризації, а також участь Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та державних банків у такій процедурі.

Крім того, пропонується визначити основні засади співробітництва між кредиторами під час проведення процедури фінансової реструктуризації та зобов'язання боржника щодо надання інформації та проведення огляду його господарської діяльності.

Проектом закону також пропонується визначити інституційну роль спостережної ради та секретаріату, як спеціальних органів, що створюються для організації та проведення процедури фінансової реструктуризації та регламентують процес вирішення спорів в арбітражі.

Відповідно до положень законопроекту міжвідомча спостережна рада включатиме представників Національного банку, Мінфіну, Мінекономрозвитку України та Мін'юсту.

При цьому, документом встановлено, що фінансова реструктуризація здійснюється на основі договору. Законопроектом також передбачено створення арбітражного комітету, який буде призначати арбітрів зі списку затвердженого спостережною радою.

Спори будуть вирішуватися відповідними арбітрами. Арбітражний процес буде регулюватися спеціальним арбітражним регламентом.

З метою створення додаткових стимулів для участі у процедурі фінансової реструктуризації положеннями законопроекту передбачено особливий податковий режим при оподаткуванні окремих операцій, пов'язаних з проведенням процедури фінансової реструктуризації та захист від визнання правочинів недійсними.

Представляючи проект закону заступник міністра фінансів Артем Шевальов зазначив, що позитив від цієї ініціативи відчують підприємства, які знаходяться у скрутному становищі.

"Підхід, закладений у законопроекті, дасть можливість підприємствам, які мають ефективну і потенційно успішну бізнес модель, вирішити проблему платоспроможності та уникнути ризику банкрутства і таким чином повернутися до зростання", - заявив Шевальов.

"Завдяки проведенню фінансової реструктуризації буде зменшена кількість проблемних кредитів, що сприятиме відновленню кредитування населення та реального сектору економіки", - підсумував заступник міністра.

Коментарі
Додати коментар