До новин

ВГСУ остаточно скасував борг «Укртранснафти» перед НПЗ Коломойського

14 квітня, 2016
Борги
ВГСУ остаточно скасував борг «Укртранснафти» перед НПЗ Коломойського

Вищий Господарський Суд України 13 квітня 2016 року прийняв рішення на користь державної нафтопереробної компанії ПАТ «Укртранснафта» у спорі ПАТ «Нафтопереробний комплекс – Галичина» щодо стягнення боргу.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на заяву народного депутата Вікторії Войціцької.

«Маленька перемога вартістю в мільярди гривень для держави. Сьогодні Вищий Господарський Суд прийняв рішення на користь державної компанії «Укртранснафта», - написала вона.

За її словами, ВГСУ відхилив касацію НПК «Галичина» (Дрогобицький НПЗ) на рішення Київського апеляційного суду, згідно з яким договір оренди резервуарів для зберігання технологічної нафти «Укртранснафти» на ПАТ «Укртатнафта» був визнаний недійсним.

Як відомо, 9 лютого суд задовольнив апеляційну скаргу «Укртранснафти» за позовом до НПК «Галичина» про визнання недійсним договору оренди резервуарів.

Також суд відмовив у претензіях на виплату орендної плати.

ДНПЗ є одним з трьох підприємств, що входять до групи «Приват» Ігоря Коломойського, на якому зберігається близько 40 тис. тонн технологічної нафти ПАТ «Укртранснафта».

Нагадаємо, 12 квітня Київський апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу ПАТ «Укртранснафта» і скасував рішення Господарського суду про стягнення з підприємства на користь ВАТ «Нафтохімік Прикарпаття» 106,9 млн грн заборгованості і санкцій за договором оренди резервуарів.

У 2014 році компанію «Укртранснафта» очолював Олександр Лазорко, який вважається людиною олігарха Ігоря Коломойського.

12 вересня Лазорко був оголошений у розшук, інформація про це з'явилася на сайті МВС.

Його звинувачують за ч. 5 ст.191 КК - «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем», дії, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою.

4 вересня прокуратура Києва оголосила Лазорку підозру.

За даними джерел ЕП, рахунки й майно Лазорка арештовують, а підозру пред'явлено за чотирма епізодами: викачка технологічної нафти, підписання безкоштовних угод на рік на зберігання нафти; витрати зі страхування; резервування трубопроводу Кременчук - Одеса компанією «Синтез Ойл», за якою стоїть «Приват» Ігоря Коломойського.

Лазорко був відсторонений наглядовою радою «Укртранснафти» 19 березня 2015 року. На його місце призначили Юрія Мірошника. Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин ініціював звільнення Лазорка за розтрати на зберігання технологічної нафти на потужностях групи «Приват».

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, в результаті підписання державною нафтотранспортною компанією невигідних для договорів на транспортування нафти з «Синтез Ойл» і перекачування сировини на завод за заниженими тарифами в 2013-2014 роках «Укртатнафта» зазнала 550 млн гривень збитків.

Коментарі
Додати коментар