До новин

Сьогодні закон про гарантування вкладів перевірять на конституційність

26 квітня, 2016
Законодавство
Сьогодні закон про гарантування вкладів перевірять на конституційність

Конституційний Суд України у формі усного слухання 26 квітня 2016 року о 10:00 розпочне розгляд справи за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Про це інформаційному порталу Банкрутство & Ліквідація повідомили у прес-службі ВСУ.

Суб’єкт права на конституційне подання – Верховний суд України – звернувся до Конституційного суду України з клопотанням розглянути питання щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» від 23 лютого 2012 року № 4452–VІ зі змінами.

Автор клопотання  вважає, що закон не відповідає вимогам статті 6, частини першої статті 8, частини четвертої статті  13, статей  21, 22, частин першої, четвертої, п’ятої статті 41 Конституції України.

Свою позицію суб’єкт права на конституційне подання мотивує тим, що Верховна Рада України, прийнявши Закон, змінила підхід до системи гарантування вкладів фізичних осіб. Крім того, на думку автора клопотання, закріплені Законом черговість і порядок задоволення вимог до банку призводять до порушення рівності прав вкладників та можуть створити ситуацію, за якої фізична особа (вкладник) протиправно позбавляється права власності на вклад.

Суддя-доповідач у справі – Станіслав Шевчук.

Коментарі
Додати коментар