До новин

Порошенко схвалив безстроковий мораторій на виплату боргу Януковича

05 травня, 2016
Борги
Порошенко схвалив безстроковий мораторій на виплату боргу Януковича

Президент України Петро Порошенко підписав закон про скасування кінцевої дати дії тимчасової зупинки платежів за зовнішніми зобов'язаннями України, тепер виплата 3 млрд доларів, які свого часу Кремль позичив режиму Віктора Януковича, відкладається на невизначений термін.

Така інформація розміщена на сайті Верховної Ради України, це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

Законом внесені зміни в статтю 4 закону «Про особливості здійснення угод з державною, гарантованою державою боргом і місцевим боргом».

Відповідно до попередньої редакції документу, мораторій діяв до 1 липня 2016 року. Законом виключається кінцева дата дії.

Основною метою прийняття закону є забезпечення фінансової стабільності, боргової стабільності країни й попередження негативного впливу потенційних випадків невиконання зобов'язань за зовнішніми державними зобов'язаннями.

Як повідомлялося, у середині листопада 2015 Україна завершила реструктуризацію зовнішніх боргів за 13 випусками єврооблігацій на 15 млрд доларів.

Завершення реструктуризації дозволило зменшити борг України на 20% (близько 3 млрд доларів) і дозволяє Україні уникнути сплати попередньо запланованих 8,5 млрд доларів основної суми боргових зобов'язань, що підлягають виплаті за такими облігаціями до кінця 2018 року.

У свою чергу Росія відмовилася реструктуризувати борг в 3 млрд доларів, після чого Кабміном було ухвалене рішення ввести мораторій на виплату за зовнішніми зобов'язаннями країни.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, Росія нарахувала Україні пеню за «кредитом Януковича».

Коментарі
Додати коментар