До новин

Віктор Вишньов: Ми не боїмося обсягу роботи

19 травня, 2016
Законодавство
Віктор Вишньов: Ми не боїмося обсягу роботи

Про це заявив під час прес-сніданку в. о. генерального директора ДП «СЕТАМ» Віктор Вишньов.

«Ми не боїмося об’єму роботи. Навпаки, ми зараз активно розширюємо роботу с замовниками, в тому числі з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб», - заявив Віктор Вишньов, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

За словами очільника підприємства, станом на 1 травня «СЕТАМ» продав на відкритих торгах активів неплатоспроможних банків майже на 70 млн грн.

«Ми акредитовані ФГВ наприкінці грудня минулого року. На початку січня до нас зайшли перші пакети документів по об’єктам, які виставлялися на продаж. Перші торги по цим об’єктам було призначено на кінець лютого. Тобто фактично ми продаємо активи неплатоспроможних банків лише два місяці. І за ці два місяці ми вже продали їх майже на 70 млн грн», - пояснює Вишньов.

Керівник державного підприємства, яке до того ж торгує в Україні всім арештованим майном, вважає головною перемогою своєї команди те, що завдяки їх зусиллям поступово вдається відновлювати довіру українців до їхньої системи продажу.

«Я розумію, що серед українців є недовіра до системи продажу арештованого майна, яка довгий час була закрита за широкого загалу. Її навіть сірою назвати було не можна, вона була темна. Зараз своєю роботою ми почали виправляти ситуацію. Люди, які спробували купити щось через наш торгівельний майданчик , розуміють, що система відкрита, прозора, зрозуміла і працює абсолютно нормально. Кожен може зайти на неї і купити собі будь-який лот. Я не можу сказати, що у нас всі товари за нормальними цінами, але, нажаль, це залежить не від нас», - підкреслив Віктор Вишньов.

На сьогодні в системі «СЕТАМ» вже зареєстровано більше 20 тис. покупців, серед яких не тільки компанії і інвестиційні фонди, а й звичайні українці – фізичні особи.

На думку заступника в. о. генерального директора ДП «СЕТАМ» з юридичних питань Миколи Писанчина, систему продажу через «СЕТАМ» можна зробити значно ефективнішою і результативнішою, якщо стартова ціна для всіх лотів починатиметься з нуля гривень.

«Якби ціна лотів на старті була нуль гривень – торги були б ефективнішими, я вас запевняю. Більше б людей приймали участь у продажу того чи іншого лоту, а коли більше конкуренція – сильніше зростає ціна продажу. Приклад з практики: виставляємо на продаж автомобіль, стартова ціна якого на 20% нижче ринкової. Це приваблива пропозиція і для участі в торгах зареєструвалося 20 людей. В результаті автомобіль було продано на 30% дорожче ринкової ціни. Парадокс. Причина – азарт бере верх», - констатує Микола Писанчин.

Нагадаємо, ДП «СЕТАМ» розпочало роботу в серпні 2015 року, створивши дієву організаційну структуру всього за декілька місяців. Варто зазначити, що CETAM, як система електронних торгів арештованим майном, працювала в експериментальному режимі з 1 травня 2014 року в Києві, Київській, Львівській та Вінницькій областях. Пізніше цей експеримент розширили на Чернігівську, Запорізьку, Одеську, Івано-Франківську та Харківську області, а зараз вона працює на всій території України.

22 березня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та ДП «СЕТАМ» підписали меморандум про співпрацю, в рамках якого ФГВФО буде реалізовувати майно неплатоспроможних банків через електронний майданчик «СЕТАМ».

З 1 січня 2016 року і до сьогоднішнього дня Фонд вже передав «СЕТАМ» на реалізацію майнових прав за кредитами та основних засобів неплатоспроможних банків на суму, що складає близько 700 млн грн.

Коментарі
Додати коментар