До новин

Банкіри проти впровадження інституту банкрутства для фізосіб

09 квітня, 2015
Законодавство
Банкіри проти впровадження інституту банкрутства для фізосіб

Запровадження інституту банкрутства фізичної особи в Україні наразі є передчасним, вважають у Незалежній асоціації банків України.

Про це йдеться у листі Незалежної асоціації банків України (НАБУ) на адресу НБУ з приводу законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо звільнення фізичних осіб від фінансової залежності" (реєстр.№2400), повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

 "Це може призвести до масової відмови позичальників виконувати перед банками свої кредитні зобов’язання. Є цілком обґрунтовані загрози того, що процедура банкрутства фізичної особи буде використана несумлінними боржниками задля штучного позбавлення від боргів навіть за умови існування реальної можливості їх погашення. При цьому, не повернуті фінансовим установам через процедуру штучного банкрутства кредитні кошти, є загрозою для стабільності цих же установ, а отже, і для повернення депозитів вкладникам, які також здебільшого є фізичними особами і, які не менш постраждали від фінансової кризи", — говориться у листі Асоціації.

НАБУ наголошує, що необхідно враховувати і «особливості національного менталітету», адже запровадження інституту банкрутства фізичних осіб в Україні може призвести до масових зловживань, не тільки зі сторони недобросовісних позичальників, а обов’язково з’являться спеціалізовані фірми, що займатимуться фіктивним банкрутством фізичних осіб. Посиляться корупційні явища в судовій сфері.

Коментарі
Додати коментар