До новин

Мін’юст підправив план заходів щодо спрощення ведення бізнесу в Україні

03 червня, 2016
Законодавство
Мін’юст підправив план заходів щодо спрощення ведення бізнесу в Україні

Міністерство юстиції спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі на найближчому засіданні Кабінету міністрів виступлять з ініціативою затвердження уточненого плану заходів щодо спрощення ведення бізнесу в Україні.

Про це сьогодні на прес-конференції, присвяченої динаміці України в глобальному рейтингу Doing Business, повідомив міністр юстиції Павло Петренко, передає Банкрутство & Ліквідація.

Результатом виконання цього плану, наголошує міністр, має стати входження країни до топ-50 рейтингу Doing Business до 2018 року.

«Міністерство юстиції спільно з експертами та колегами з Міністерства економіки ініціюватиме на найближчих засіданнях Уряду прийняття уточненого плану заходів щодо спрощення ведення бізнесу. Ми маємо в цьому році отримати чітку «дорожню карту» реформ в цій сфері, яка забезпечить виконання зобов’язань Кабміну щодо входження України до 2018 року в топ-50 країн в загальному рейтингу легкості ведення бізнесу», - зазначив очільник Мін’юсту.

За його словами, минулого року країна зробила чималий крок до цієї мети. За оцінками експертів, в рейтингу Doing Business 2016 Україна зможе піднятися з 83 на 65 місце.

"Визначальна роль у цьому зростанні належить саме Міністерству юстиції. Якщо минулого року Україна займала 30 місце в напрямку «Реєстрація бізнесу», і це був дуже добрий результат, адже за рік країна піднялася у рейтингу вдвічі, то цього року очікується зростання до 16 позиції. Схожа ситуація і відносно напрямку «Реєстрація власності», де за останній рік країна піднялася з 61 до 34 позиції", - наголосив міністр.

«Що стосується напрямку «Захист прав міноритарних інвесторів», у нас унікальна ситуація. Не зважаючи на всі складнощі й супротив, які мав при проходженні в Парламенті відповідний закон, ми можемо перескочити з 88 місця аж на 7 позицію», - додав очільник Мін’юсту.

При цьому він наголосив, що покращення рейтингу позитивно відіб’ється і на простих українцях, адже полегшення умов ведення бізнесу забезпечить Україну новими інвестиціями, а українців – робочими місцями.

«Для простих українців зростання рейтингу – це не просто умовна цифра. Це той показник, який дає іноземним інвесторам оцінити державу і визначитися щодо інвестування. За підрахунками експертів Світового банку, 1 пункт в рейтингу Doing Business приносить державі близько 500-600 млн доларів інвестицій», - резюмував Петренко.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, у грудні 2015 року міністр економічного розвитку та торгівлі Айварас Абромавичус висловив сподівання, що в 2017 році Україна увійде до топ-20 країн в рейтингу Світового банку легкості ведення бізнесу Doing Business.

Коментарі
Додати коментар