До новин

ФГВФО позичить ще 10-20 млрд грн цього року

09 квітня, 2015
Борги
ФГВФО позичить ще 10-20 млрд грн цього року

Сума запозичень Фонду гарантування вкладів фізосіб цього року зросте на 10-20 млрд - до 40-50 млрд гривень.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на УНІАН.

"Фонд сьогодні виплачує вклади, для чого вже позичив понад 30 млрд. Цього року сума наших запозичень, найімовірніше, зросте до 40- 50 млрд", - повідомив директор-розпорядник фонду Костянтин Ворушилін.

У зв'язку з цим керівник фонду вважає, що нестандартні рішення повернення великих вкладів, які перевищують гарантоване відшкодування фонду в 200 тис. гривень, шляхом трансформації найбільших вкладників в акціонерів свого банку, доцільно приймати до введення в банк тимчасової адміністрації.

"Для цього не потрібно вводити в банки тимчасову адміністрацію. Ми всім банкам, які потрапили в скрутну ситуацію, рекомендуємо йти до великих вкладників домовлятися. Сідати за стіл переговорів, реструктурувати заборгованість, переходити в субординований капітал, щоб врятувати банк. Власнику потрібно або піти, або хоч би пустити когось у капітал. Але все це потрібно робити до введення в банк тимчасової адміністрації", - додав він.

Також Ворушилін повідомив, що фонд виступає проти взаємозаліку кредитів і депозитів у неплатоспроможних банках. "У банках, які ми виводимо з ринку, недостатньо активів. Виручки від продажу цих активів не вистачить, щоб відшкодувати витрачені нами кошти. А ви пропонуєте зробити взаємозалік, щоб врятувати окремих людей і бізнес? Це вирішення своїх питань за чийсь рахунок. Але наша позиція, що потрібно захищати найвразливіші верстви населення, а не вирішувати особисті питання великих вкладників за рахунок грошей громадян", - пояснив він.

Нагадаємо, Фонд гарантування вкладів фізосіб на даний час виводить з ринку 48 неплатоспроможних банків, 46 з яких визнані неплатоспроможними в 2014-2015 роках.

За попередніми оцінками фонду, на виплати вкладникам двох найбільших неплатоспроможних банків, в яких працює тимчасова адміністрація, "Надра" і "Дельта", потрібно 20,5 млрд гривень.

Обсяг фінансових ресурсів фонду на 1 квітня становить 16,1 млрд гривень, у тому числі в облігаціях внутрішньої державної позики - 15,9 млрд. У 2014 році фонд залучив кредити у Національного банку України та Кабінету міністрів на 20,315 млрд, в 2015 році - у Нацбанку на 9,950 млрд.

6 квітня Міністерство фінансів повідомило про наміри випустити облігації внутрішньої державної позики на 20 млрд грн в рамках забезпечення кредиту для Фонду гарантування вкладів.

Коментарі
Додати коментар