Порошенко підписав закони про реформування системи виконання судових рішень

Президент Петро Порошенко підписав закони України "Про виконавче провадження" та "Про органи і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів".
Про це інформаційному порталу Банкрутство & Ліквідація повідомили у прес-службі президента.
Зазначається, що закони спрямовані на підвищення ефективності діяльності органів і осіб, які здійснюють примусове виконання рішень і забезпечення належної реалізації завершальної стадії судового розгляду.
Крім того, закони передбачають впровадження змішаної системи виконання судових рішень модернізації служби державних виконавців та запровадження інституту приватних виконавців, який є "новелою в українському законодавстві".
"Закон "Про виконавче провадження" вводить автоматизацію процедур виконання рішень шляхом електронної реєстрації документів, повної фіксації процесуальних рішень та виконавчих дій в автоматизованій системі, оптимізує строки проведення виконавчих дій, детально регулює питання відповідальності боржника у виконавчому провадженні і визначає перелік питань, які не можуть виконуватися приватними виконавцями", - сказано в повідомленні.
Крім того, впроваджується інститут судового контролю за виконанням рішень, який забезпечить повноцінну реалізацію права особи на справедливий суд, оскільки виконання судового рішення є невід'ємним елементом права на судовий захист, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основних свобод.
Нагадаємо, що 2 червня Рада дала старт судовій реформі в Україні, прийнявши нову редакцію закону "Про судоустрій і статус суддів" і внісши зміни до Конституції в частині правосуддя. Крім того, парламент запровадив інститут приватних виконавців. За відповідний законопроект у другому читанні і в цілому проголосували 239 народних депутатів.
Коментарі
Новини за темою
-
Законодавство
31 серпня, 2023 -
Законодавство
30 серпня, 2023Двоє незалежних членів Наглядової ради "Центренерго" одразу після призначення
-
Законодавство
22 червня, 2023США пропонує українським бізнесам гранти від 600 тисяч до 1,2 мільйона
-
Законодавство
06 червня, 2023Росія знову заявляє, що скоротить видобуток нафти у 2024 році