До новин

Стало відомо, кому та скільки заборгував Харківський тракторний завод

12 липня, 2016
Борги
Стало відомо, кому та скільки заборгував Харківський тракторний завод

Харківській тракторний завод заборгував майже 385 млн грн російським кредиторам.

Про це йдеться у Додатку до Плану досудової санації ПАТ «Харківський тракторний завод імені С. Орджонікідзе», повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на Depo.Харків.

Згідно плану, загальний розмір кредиторської заборгованості ПАТ «Харківський тракторний завод» складає майже 1,8 млрд грн

Розмір поточної кредиторської заборгованості ХТЗ за зобов’язаннями, строк виконання яких уже настав, та без урахування зобов’язань, забезпечених заставою (іпотекою) майна ХТЗ становить 1,133 млрд грн.

До цього переліку входять 193 підприємства.

Крім того, ХТЗ має кредиторську заборгованість в розмірі 616,76 млн грн, строк сплати якої ще не настав внаслідок відстрочки та розстрочки її погашення (43 підприємства).

Також ХТЗ має заборгованість в розмірі 46,4 млн грн перед кредиторами, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника (4 банки).

Таким чином, загальний розмір кредиторської заборгованості АТ «ХТЗ» станом на дату складання Плану санації (16 травня – ред.) становить 1,796 млрд грн.

У звіті, що додається до Плану санації зазначається, що оборотні активи підприємства складають 152,7 тис. грн. Також там наявна інформація, що стосовно ХТЗ відкрито виконавче провадження щодо стягнення на користі податкової служби заборгованості в сумі 400,1 млн грн.

Нагадаємо, на цей час стосовно службових осіб ХТЗ проводиться розслідування за ознаками злочинів, передбачених ч.3 ст.15, ч.1 ст.333, ч.1 ст.328, ч.2 ст.364-1, ч.1 ст.359, ч.1 ст.14, ст.113 Кримінального кодексу України (замах на порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають експортному контролю; розголошення державної таємниці; зловживання повноваженнями службовою особою; незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації; підготовка до диверсії).

Під час розслідування цього провадження Київський райсуд наклав арешт на розрахункові рахунки ХТЗ.

За відомостями правоохоронців, призначений у березні 2016 року новий генеральний директор підприємства провів підготовку до демонтажу для подальшого вивезення до Росії обладнання ливарних цехів. До переправлення за кордон була підготовлена й технічна та конструкторська документація на продукцію заводу.

Генеральному директору підприємства повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 14 та ст. 113 Кримінального кодексу України та оголошено його у розшук. В рамках розслідування арештовані рахунки підприємства.

9 червня кредитори ХТЗ та адміністрація заводу ухвалили рішення про початок процедури досудової санації.

16 червня, працівники ХТЗ пікетували будівлі Управління СБУ в Харківській області з вимогою розблокувати рахунки заводу та дозволити виплатити робітникам кількамісячні борги по зарплаті.

Коментарі
Додати коментар