Банкіри пропонують притягати до кримінальної відповідальності за фіктивне банкрутство
За навмисне доведення підприємства-позичальника до банкрутства власники компаній повинні нести кримінальну відповідальність.
Таку ініціативу банкіри висловили на круглому столі "Кредитування великого бізнесу: перезавантаження", передає інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на FinClub.
Учасники ринку пояснюють свою ідею тим, що зараз доведення банку до банкрутства загрожує його власникам кримінальною відповідальністю.
Згідно з відповідним законом, що набув чинності навесні минулого року, покаранням може бути позбавлення волі на строк до п'яти років з одночасним штрафом в сумі 85-170 тисяч гривень і позбавленням права займати відповідні посади на строк до трьох років.
"Логічно було б ввести аналогічну норму і для власників компаній-позичальників", - відзначає директор з корпоративного кредитування Альфа-Банку Тетяна Томаш.
Крім того, вона пропонує ввести обов'язкове особисте поручительство власників при отриманні компанією кредиту. "Якби така норма була введена раніше, це позбавило б банки від багатьох проблем", - пропонує Томаш.
При цьому директор департаменту розвитку корпоративного бізнесу Креді Агріколь Банк Олексій Ступак вважає, що особисте поручительство не повинно бути обов'язковим.
"Кожен банк сам для себе визначає глибину ризику. Є клієнти, які протягом тривалого періоду вчасно і в повному обсязі виконують свої зобов'язання, для них така норма не актуальна. Головне для банку - стабільна бізнес-модель бізнесу позичальника, яка є джерелом погашення кредиту", - пояснює він.
Коментарі
Новини за темою
- Законодавство 09 травня, 2024
Аграрії можуть отримати компенсацію за купівлю сільгосптехніки вже у 64 українських виробників
- Законодавство 07 травня, 2024
У першому кварталі ФОП сплатили єдиного податку на 160% більше, ніж торік
- Законодавство 07 березня, 2024
Фонд гарантування виставляє на аукціон пул іпотечних кредитів трьох банків
- Законодавство 26 жовтня, 2023
ІТ-компанія SoftServe відкрила чотири нових офіси за кордоном