До новин

Рада підтримала у першому читанні судову реформу

13 січня, 2015
Законодавство
Рада підтримала у першому читанні судову реформу

Депутати Верховної Ради підтримали сьогодні в першому читанні поданий президентом законопроект №1656 "Про забезпечення права на справедливий суд".

Про це повідомляє "Банкрутство & Ліквідація" із посиланням на "РБК-Україна".

За відповідне рішення проголосували 288 нардепів.

У висновку профільного парламентського комітету зазначено, що даний проект закону закладає правові основи для проведення судової реформи, яка забезпечить ефективний захист прав і свобод громадян, інтересів юридичних осіб у судовому порядку, практичну реалізацію права на справедливий суд.

Зокрема, законопроект розширює права громадян щодо гарантій рівності перед законом і судом, гласності, відкритості судового процесу, обов'язковості рішень суду, нормування неупередженого розподілу судових справ.

Згідно з документом, висновки Верховного суду України щодо застосування норм права стають обов'язковими для суб'єктів владних повноважень.

Органи виконавчої влади не матимуть впливу на процедури створення судів і визначення кількості суддів. Зменшується кількість адміністративних посад у судах.

Уточнюються і посилюються гарантії незалежності та недоторканності суддів, їх права та обов'язки, вводиться новий текст присяги судді. Стають більш прозорими порядок призначення судді на посаду.

Також регламентується незалежне оцінювання професійного рівня судді, від результатів якого залежатиме його подальша кар'єра, вводиться атестація рівня кваліфікації суддів.

Крім того, документ передбачає чітке визначення підстав та порядку здійснення дисциплінарного провадження стосовно суддів, введення 8-ми видів дисциплінарних стягнень, чіткі терміни притягнення суддів до відповідальності та строки погашення дисциплінарних стягнень. При цьому встановлюються гарантії захисту прав суддів та змагальності в дисциплінарному провадженні.

Законопроектом запропоновано також змінити організацію і порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, яка діятиме у складі кваліфікаційної та дисциплінарної палат. Уточнюються вимоги до членів Комісії, їх права та обов'язки, організація діяльності й забезпечення.

Нагадаємо, в Раді розраховують 15 січня прийняти закон, що передбачає можливість арешту суддів.

Як повідомляло "Банкрутство & Ліквідація", народні депутати Степан Кубів, Павло Різаненко, Олександр Жолобецький та Іван Фурсін пропонують Верховній Раді розширити можливості задоволення зобов’язань неплатоспроможного банку перед кредиторами - фізичними особами.

Джерело фото: www.pravda.lutsk.ua

Коментарі
Додати коментар