До новин

Фіскальна служба посіла перше місце серед тих, на кого скаржаться бізнес-омбудсменові

03 серпня, 2016
Законодавство
Фіскальна служба посіла перше місце серед тих, на кого скаржаться бізнес-омбудсменові

Державна фіскальна служба України (ГФС) є лідером серед держорганів, на які більше всього скарг подають підприємці в офіс бізнес-омбудсмена.

Про це повідомив бізнес-омбусдмен Альгірдас Шемета на прес-конференції, передає інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

За даними офісу бізнес-омбудсмена, у II кварталі поточного року від бізнесу надійшло 107 скарг на дії ГФС, тоді як на другому місці з великим відривом – органи місцевого самоврядування, на які подана 31 скарга. 9 скарг у II кварталі подано на органи прокуратури, 8 скарг – на Міністерство юстиції, 6 скарг – на Міністерство регіонального розвитку України, по 4 скарги – на Міністерство внутрішніх справ, Міністерство екології та природних ресурсів і Національну поліцію України.

Найбільша кількість скарг бізнесу стосуються податкових питань: 21 скарга – електронного адміністрування ПДВ, 20 скарг – затримки з поверненням ПДВ, 18 скарг – податкових перевірок, 12 скарг – кримінальних проваджень проти бізнесу з боку ГФС.

Найбільша кількість скарг у II кварталі цього року надійшла з Києва, Київської, Одеської, Харківської та Дніпропетровської областей, найменша – з Чернівецької, Рівненської та Волинської областей.

Шемета також торкнувся питання захисту бізнесу від рейдерських атак, зокрема – посилення протидії незаконній перереєстрації власності. На його думку, немає необхідності давати місцевим радам право реєстрації прав власності, оскільки в Україні достатня кількість нотаріусів, які можуть здійснювати подібні дії – близько 7 тис. осіб. Однак, зазначив Шемета, необхідно посилити відповідальність нотаріусів за порушення при реєстрації бізнесу.

«Повинна бути відповідальність, пов'язана з відміною ліцензії нотаріусів - або на якийсь тривалий термін, або назавжди, якщо це серйозне порушення. Це б досить сильно дисциплінувало нотаріусів», - вважає бізнес-омбудсмен.

Коментарі
Додати коментар