До новин

Заборгованість банків перед НБУ зменшилась на 18,5 мільярда

11 серпня, 2016
Борги
Заборгованість банків перед НБУ зменшилась на 18,5 мільярда

Платоспроможні банки за перше півріччя 2016 року зменшили заборгованість перед НБУ за кредитами рефінансування на 36.5%.

Про це інформаційному порталу Банкрутство & Ліквідація повідомили у прес-службі регулятора.

Загальний обсяг заборгованості на 1 липня 2016 року склав 32.25 млрд грн, в тому числі за основною сумою кредиту – 31,89 млрд грн.

Всього протягом першої половини поточного року загальна заборгованість платоспроможних банків перед НБУ скоротилась на 18,5 млрд грн.

Всі банки, що мають стабілізаційні кредити або кредити на підтримку ліквідності , протягом першого півріччя зменшили свою заборгованість перед НБУ. Кредити обслуговуються в робочому режимі згідно узгоджених графіків.

Як зазначили в Нацбанку, з середини 2015 року Національний банк використовує виключно монетарні інструменти підтримки ліквідності банків, терміни погашення яких не перевищують 3 місяців. Банки отримують кредити рефінансування в результаті тендерів з підтримання ліквідності банків. Усі банки, які на такий тендер подають заявки та надають високоліквідні застави (ОВДП,  депозитні сертифікати, кошти в іноземній валюті), отримують кредит автоматично.

В 2016 році всі кредити надавались виключно на тендерах під заставу облігацій внутрішньої держпозики, що робить такі кредити безризиковими.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, посадовці НБУ і банків-банкрутів вивели 12 млрд грн рефінансування через Австрію.

Коментарі
Додати коментар