До новин

Мінюст запроваджує європейську модель примусового виконання судових рішень

14 квітня, 2015
Законодавство
Мінюст запроваджує європейську модель примусового виконання судових рішень

Міністерство юстиції України ініціює зміни до законів "Про виконавче провадження" та "Про державну виконавчу службу і приватних виконавців", які передбачають запровадження в Україні змішаної системи державних та приватних виконавців.

Про це  інформаційному порталу Банкрутство & Ліквідація повідомили у прес-службі Мін‘юсту.

"Міністерство юстиції України спільно з громадськістю, експертами та Державною виконавчою службою, яка зараз реформується, проаналізували діяльність органів державної виконавчої служби і підготували відповідні законопроекти. Йдеться про нову редакцію Закону України «Про виконавче провадження", а також проект Закону "Про державну виконавчу службу і приватних виконавців", - повідомила під час експертної зустрічі у Комунікативному центрі уряду Ірина Мостова, начальник відділу взаємодії з Державною виконавчою службою України Департаменту взаємодії з органами влади Міністерства юстиції України.

За словами Ірини Мостової, законопроекти передбачають запровадження в Україні змішаної системи державних та приватних виконавців – моделі, притаманної більшості європейських країн.

Так, законопроект "Про державну виконавчу службу і приватних виконавців" встановлюватиме правові засади діяльності органів виконавчої служби, порядок набуття професії приватних виконавців, проходження ними іспиту, отримання ліцензії, порядок контролю та створення самоврядного органу приватних виконавців.

Проект нової редакції Закону "Про виконавче провадження" передбачає відкриту процедуру виконавчого провадження, автоматизацію усіх процесів, повну електронну взаємодію з усіма органами державної влади.

"Також пропонується встановлення максимально стислих строків для вчинення виконавчих дій. Ці законопроекти дозволять забезпечити максимально ефективне, швидке, повне виконання рішень, усунути корупційні ризики діяльності органів державної виконавчої служби, зменшити навантаження на державний бюджет шляхом скорочення органів державної виконавчої служби та передачі функцій приватним виконавцям", - наголосила Ірина Мостова.

У зустрічі взяли участь експерти Валентина Данішевська, директор Центру комерційного права Роман Куйбіда. Крім того, до дискусії на тему реформування системи примусового виконання рішень долучились також представники громадських організацій, обласних державних адміністрацій, громадських рад, керівники головних територіальних управлінь юстиції, а також державні виконавці з Дніпропетровська, Львова, Полтави, Одеси, Харкова та Чернігова.

Коментарі
Додати коментар