До новин

Банкіри закликають доопрацювати законодавство у сферах виконавчого провадження та банкрутства

19 серпня, 2016
Законодавство
Банкіри закликають доопрацювати законодавство у сферах виконавчого провадження та банкрутства

Комітет з питань захисту кредиторів Національної асоціації банків України розглянув низку важливих питань у сфері виконавчого провадження, банкрутства, отримання інформації з державних реєстрів.

Про це інформаційному порталу Банкрутство & Ліквідація повідомили у прес-службі Асоціації банків.

На засіданні комітету з питань захисту прав кредиторів одним із питань, які розглядалися, було обговорення  процесу розробки проектів підзаконних нормативно-правових актів у сфері виконавчого провадження.

«Ухвалено рішення  створити робочу групу при Комітеті Асоціації з питань захисту прав кредиторів для опрацювання проектів підзаконних нормативно-правових актів на виконання прийнятих законів у сфері виконавчого провадження. Відповідні проекти вже готуються робочою групою при Міністерстві юстиції України, до складу якої увійшли представники Нацасоціації банків України», - наголосили у прес-службі.

На засіданні комітету також розглядалося питання вдосконалення механізмів  роботи з відомостями державних реєстрів та доступу до них. Зокрема банківську спільноту турбує  неможливість отримання достовірної та повної інформації щодо власників нерухомого майна,  яку було зареєстровано до 1 січня 2013 року та яка зберігається в паперовому вигляді в бюро технічної інвентаризації.

Банкірів також хвилюють питання щодо неможливості здійснення авансового платежу по факту надання послуг за цим реєстром, проблеми зі звіркою паперового варіанту документу з інформацією держреєстру, питання недосконалості системи пошуку.

Всі ці питання було сформульовано в офіційних запитах до Міністерства юстиції та ДП «Національні інформаційні системи» (НАІС).

На засіданні комітету було вирішено  звернутися до Кабінету Міністрів України з пропозиціями щодо вдосконалення механізмів  роботи з відомостями державних реєстрів. Також  банкіри вирішили повторно звернутися до Міністерства юстиції України щодо необхідності усунення технічних проблем, які перешкоджають банківським установам у користуванні відомостями державних реєстрів.

Крім того, було обговорено окремі аспекти ефективності процедур банкрутства. Як зазначалося, законопроект № 3132 «Про внесення змін до деяких Законів України (щодо підвищення ефективності процедур банкрутства»  необхідно значно доопрацювати.

Основне питання – забезпечення прозорого механізму продажу майна банкрутів за допомогою єдиної електронної платформи, до якої мала б можливість підключитись необмежена кількість електронних бірж. Тобто, підтримується принцип побудови електронної системи торгів на основі алгоритму, який був реалізований для державних закупівель (система ProZorro).

Банкіри вирішили звернутися до Міністерства юстиції України з проханням відновити діяльність робочої групи із розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства про банкрутство та до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України з пропозиціями банків щодо підвищення ефективності та забезпечення прозорості процесу реалізації майна банкрута.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, у Мін'юсті обговорили підвищення ефективності процедур банкрутства.

Коментарі
Додати коментар