До новин

FT: Греції загрожує банкрутство вже цього місяця

15 квітня, 2015
Борги
FT: Греції загрожує банкрутство вже цього місяця

Влада Греції готова оголосити дефолт у разі, якщо до кінця місяця не вдасться досягти компромісу з кредиторами, пише Financial Times із посиланням на джерела, знайомі з планами грецьких властей.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на РБК-Україна.

Як повідомили співрозмовники видання, уряд країни вирішив заморозити 2,5 млрд євро, що в травні і червні повинні бути перераховані Міжнародного валютного фонду (МВФ) у випадку, якщо угода з кредиторами не буде досягнуто.

"Ми досягли кінця шляху. Якщо Європа не надасть нам кошти з фонду фінансової допомоги, то альтернативи дефолту не буде", - заявив одні з чиновників грецького уряду.

Видання зазначає, що попередження про готовність оголосити дефолт може бути переговорної тактикою грецької сторони, яка прагне отримати максимальні пільги від кредиторів. FT також вказує, що, незважаючи на те, що дефолт не означатиме автоматичного виходу Греції з єврозони, у разі відмови Афін платити за рахунками, утримати країну в валютному союзі буде вкрай складно.

Згідно з діючими умовами міжнародних кредитів, Греція повинна виплатити МВФ 203 млн євро вже 1 травня. Ще 770 млн Афіни виплатять МВФ 12 травня. Ще 1,6 млрд євро необхідно буде заплатити в червні.

Як передає Deutsche Welle, ЄС, швидше за все, не надасть кредитний транш для оздоровлення економіки Греції до кінця квітня, як було заплановано раніше.

Нагадаємо, Греція вимагатиме від Німеччини майже 278 млрд євро репарацій.

Коментарі
Додати коментар