До новин

ФГВФО можуть заборонити визнавати депозитні договори нікчемними

23 вересня, 2016
Законодавство
ФГВФО можуть заборонити визнавати депозитні договори нікчемними

Фонду гарантування вкладів фізосіб можуть заборонити визнавати депозитні договори вкладників банків-банкрутів нікчемними.

Він не зможе на цій підставі відмовляти людям, що постраждали від банкрутства банків, у виплатах компенсацій в розмірі до 200 тис. грн. Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація з посиланям на UBR.

Відповідна норма прописана в законопроекті №5138 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення захисту прав вкладників)». Авторами документа є народні депутати Максим Поляков («Народний фронт»), Михайло Довбенко (БПП) і Павло Різаненко (БПП).

«Слід зазначити, що жодна країна не вводить обмеження на виплати відшкодування коштів вкладникам, які здійснювали операції зі своїми коштами на рахунку, в тому числі з метою перерахування на інші рахунки в цьому банку для забезпечення їх повернення за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб», - зазначається в пояснювальній записці до документа.

У серпні ц.р. ФГВФО повідомляв, що веде 7 тисяч судових процесів, і 80% позовів - це спори про визнання нікчемними депозитних договорів вкладників.

Законопроектом пропонується також знизити процентні ставки за кредитами, які Фонд гарантування бере у Мінфіну і Нацбанку, до 1% річних.

Сьогодні ФГВФО платить держструктурам за кредитами 12% річних. За підрахунками авторів законопроекту, поточна кредитна заборгованість Фонду становить 51,6 млрд грн і до 2028–2029 рр. він повинен заплатити 74 млрд грн відсотків.

За 2014-2016 рр. постраждалим вкладникам було виплачено 70 млрд грн.

«За таких обставин Фонд гарантування вкладів фізичних осіб буде змушений витрачати всі кошти, отримані від реалізації ліквідаційної маси неплатоспроможних банків і регулярних зборів, на погашення основної суми та відсотків за кредитом держави», - зазначається в пояснювальній записці.

Її автори посилаються на міжнародну практику: під час фінансових криз у світі прийнято позичати на потреби постраждалих вкладників не більше, ніж під 2% річних.

Крім усього іншого, автори законопроекту лобіюють для Фонду гарантування вкладів пільги зі сплати судових зборів для позовів з боржниками банків, що ліквідуються. Їх сплату пропонують відстрочити.

Коментарі
Додати коментар