ФГВФО можуть заборонити визнавати депозитні договори нікчемними
Фонду гарантування вкладів фізосіб можуть заборонити визнавати депозитні договори вкладників банків-банкрутів нікчемними.
Він не зможе на цій підставі відмовляти людям, що постраждали від банкрутства банків, у виплатах компенсацій в розмірі до 200 тис. грн. Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація з посиланям на UBR.
Відповідна норма прописана в законопроекті №5138 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення захисту прав вкладників)». Авторами документа є народні депутати Максим Поляков («Народний фронт»), Михайло Довбенко (БПП) і Павло Різаненко (БПП).
«Слід зазначити, що жодна країна не вводить обмеження на виплати відшкодування коштів вкладникам, які здійснювали операції зі своїми коштами на рахунку, в тому числі з метою перерахування на інші рахунки в цьому банку для забезпечення їх повернення за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб», - зазначається в пояснювальній записці до документа.
У серпні ц.р. ФГВФО повідомляв, що веде 7 тисяч судових процесів, і 80% позовів - це спори про визнання нікчемними депозитних договорів вкладників.
Законопроектом пропонується також знизити процентні ставки за кредитами, які Фонд гарантування бере у Мінфіну і Нацбанку, до 1% річних.
Сьогодні ФГВФО платить держструктурам за кредитами 12% річних. За підрахунками авторів законопроекту, поточна кредитна заборгованість Фонду становить 51,6 млрд грн і до 2028–2029 рр. він повинен заплатити 74 млрд грн відсотків.
За 2014-2016 рр. постраждалим вкладникам було виплачено 70 млрд грн.
«За таких обставин Фонд гарантування вкладів фізичних осіб буде змушений витрачати всі кошти, отримані від реалізації ліквідаційної маси неплатоспроможних банків і регулярних зборів, на погашення основної суми та відсотків за кредитом держави», - зазначається в пояснювальній записці.
Її автори посилаються на міжнародну практику: під час фінансових криз у світі прийнято позичати на потреби постраждалих вкладників не більше, ніж під 2% річних.
Крім усього іншого, автори законопроекту лобіюють для Фонду гарантування вкладів пільги зі сплати судових зборів для позовів з боржниками банків, що ліквідуються. Їх сплату пропонують відстрочити.
Коментарі
Новини за темою
- Законодавство 09 травня, 2024
Аграрії можуть отримати компенсацію за купівлю сільгосптехніки вже у 64 українських виробників
- Законодавство 07 травня, 2024
У першому кварталі ФОП сплатили єдиного податку на 160% більше, ніж торік
- Законодавство 07 березня, 2024
Фонд гарантування виставляє на аукціон пул іпотечних кредитів трьох банків
- Законодавство 26 жовтня, 2023
ІТ-компанія SoftServe відкрила чотири нових офіси за кордоном