До новин

ВАСУ зобов’язав Нацбанк повністю відновити банк «Союз»

27 вересня, 2016
Законодавство
ВАСУ зобов’язав Нацбанк повністю відновити банк «Союз»

Вищий адміністративний суд України визнав протиправною та скасував постанову Національного банку про відкликання банківської ліцензії у ПАТ «Комерційний банк «Союз» та відповідну постанову Фонду гарантування вкладів фізичних осіб щодо початку процедури ліквідації банку «Союз».

Суд зобов’язав Нацбанк відновити функціонування банку «Союз», повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація, посилаючись на ухвалу ВАСУ від 21 вересня 2016 року.

Як зазначається в ухвалі суду: «Касаційні скарги Національного банку України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб - відхилити, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 28 березня 2016 року і ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 26 квітня 2016 року залишити без змін».

Ухвалою Вищого адмінсуду визнано протиправною та скасовано постанову правління НБУ № 162/БТ від 15 березня 2016 року «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Союз».

Також визнано протиправним та скасовано рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів від 15 березня 2016 року № 343 «Про початок процедури ліквідації АТ «КБ «Союз» та делегування повноважень ліквідатора банку».

Відповідно до судової ухвали, НБУ зобов'язаний (в особі його відповідальних осіб, до повноважень яких належить вчинення відповідних дій) вчинити всі необхідні дії щодо відновлення функціонування банку «Союз» як банківської установи - в обсязі та стані, який існував до прийняття постанови правління НБУ «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «Комерційний банк «Союз».

Також дозволити усі початкові платежі банку АТ «КБ «Союз» у системі електронних платежів (СЕП) та відновити роботу АТ «КБ «Союз» у системі обміну інформацією та виконання платежів SWIFT. НБУ повинен повідомити усі банки про відновлення роботи банку АТ «КБ «Союз» у зазначених вище системах.

В ухвалі ВАСУ зазначається, що судами попередніх інстанцій встановлено, що жоден факт порушення АТ «КБ «Союз» з питань фінансового моніторингу не був пов'язаний із легалізацією (відмиванням) доходів, фінансуванням тероризму та розповсюдженням зброї масового знищення. Жодних доказів на підтвердження факту наявності вказаних суспільно небезпечних дій у діяльності Банку та клієнтів сторонами не надано.

Виявлені порушення становлять здебільшого порушення різних норм законодавства, що носять переважно технічний характер і жодним чином не мають ознак легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення.

Отже, суди попередніх інстанцій дійшли обґрунтованого висновку про те, що відповідачем у справі не надано належних та допустимих доказів на підтвердження наявності з боку позивача порушень, виявлених за результатом перевірки.

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України погодилася з таким висновком судів попередніх інстанцій.

Нагадаємо, що підставою для ліквідації банку «Союз» в НБУ називали порушення в сфері фінансового моніторингу.

Коментарі
Додати коментар