До новин

Ощадбанку дозволили конфіскувати 10 тис. т бензину Курченка в Криму за борг $8,4 млн

27 вересня, 2016
Борги
Ощадбанку дозволили конфіскувати 10 тис. т бензину Курченка в Криму за борг $8,4 млн

Дніпровський райсуд Києва дозволив Ощадбанку примусово стягнути з компанії Ksandro Enterprise LTD (Віргінські острови) заставу для погашення заборгованості в сумі $8,4 млн.

Про це йдеться в ухвалі суду від 8 вересня, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

Ще 28 січня 2015 року Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-промисловій палаті України вирішив стягнути заставу у вигляді палива за договором, укладеним між Ощадбанком і Ksandro Enterprise. А саме: 10,555 тис. тонн бензину А-95 вартістю $10,4 млн і 2,33 тис. тонн дизпалива вартістю $2,1 млн.

Ця застава гасила заборгованість підконтрольного Курченкові Брокбізнесбанку перед Ощадбанком за договором від 29 січня 2014 року. Станом на 15 серпня 2014 року заборгованість становила $8,378 млн.

Застава перебувала на зберіганні в ДП «Феодосійське підприємство з забезпечення нафтопродуктами» в АР Крим.

Арбітражний суд дозволив Ощадбанку стягнути цю заставу шляхом продажу іншій особі-покупцеві.

Також було вирішено стягнути з Ksandro Enterprise $44,3 тис. на відшкодування витрат, понесених Ощадбанком у зв'язку із захистом своїх інтересів.

Станом на день розгляду клопотання боржник також перебував у Криму за тією самою адресою.

У зв'язку з тим, що боржник добровільно не виконав рішення арбітражного суду, банк звернувся спочатку до Апеляційного суду Києва, а потім до Дніпровського районного суду Києва.

Дніпровський райсуд своїм рішенням від 8 вересня дозволив Ощадбанку примусово стягнути предмет застави за договором.

Нагадаємо, Сергій Курченко вважався «гаманцем» екс-президента Віктора Януковича. Генпрокурор Юрій Луценко заявляв про 198 млрд грн збитків, яких завдали Україні колишній міністр доходів і зборів Олександр Клименко, а також бізнесмен Сергій Курченко.

За даними Генпрокуратури, з 2012-го по лютий 2014 рік Курченко організував придбання нафтопродуктів на світовому ринку від імені низки офшорних компаній, серед яких – Ksandro Enterprise.

Коментарі
Додати коментар