До новин

Нацбанк схвалив рамковий договір фінансової реструктуризації

19 жовтня, 2016
Законодавство
Нацбанк схвалив рамковий договір фінансової реструктуризації

На виконання вимог Закону України «Про фінансову реструктуризацію» Національний банк України схвалив рамковий договір фінансової реструктуризації.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на прес-службу НБУ.

Там пояснили, що рамковий договір визначає взаємовідносини щодо координації дій його сторін під час участі у процедурах фінансової реструктуризації.

Згідно з прийнятим документом, його сторонами можуть бути:

- банки та небанківські фінансові установи;

- Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

«Координація дій сторін має бути побудована на принципах законності, добросовісності, розумності, узгодження дій, рівноправності, чесного партнерства, захисту інтересів один одного, оперативності, відкритості та прозорості співробітництва, обміну інформацією та збереження її конфіденційності, а також сумлінного виконання договірних зобов’язань», - зазначили у прес-службі.

Повідомляється, що зобов’язання сторін за рамковим договором такі:

- підтримувати ділові контакти, проводити консультації та зустрічі на регулярній основі;

- докладати зусиль для досягнення успішних результатів фін реструктуризації;

- обмінюватися інформацією між собою;

- надавати боржнику нове фінансування відповідно до плану реструктуризації;

- вживати розумних і необхідних заходів для забезпечення збереження та захисту предметів забезпечення боргу;

- добросовісно виконувати положення рамкового договору та рішення, прийняті координаційним комітетом фінансових установ;

- не обмежуватися під час координації дії дотриманням лише наявних в договорі принципів і засад.

Згідно з рамковим договором, рішення арбітражу стосовно спору буде остаточним та обов’язковим для його учасників. При цьому кожна зі сторін має право відмовитися від договору в односторонньому порядку. Для цього необхідно надіслати офіційне письмове повідомлення до НБУ у строк не менше ніж за 30 днів до відмови.

Ознайомитися з текстом рамкового договору фінансової реструктуризації можна тут.

Національний банк планує публікувати інформацію щодо сторін рамкового договору, які приєдналися або відмовилися від нього.

Нагадаємо, Закон України «Про фінансову реструктуризацію», прийнятий 14 червня цього року, покликаний створити надійний та ефективний механізм для позасудового вирішення питання проблемних боргів між кредиторами та підприємствами.  Процедура фінансової реструктуризації передбачає добровільну, а не обов’язкову участь підприємств, і відбуватиметься  на погоджених усіма сторонами умовах. Розроблений юридичний механізм фінансової реструктуризації проблемних кредитів допоможе прискорити одужання фінансового та корпоративного секторів.

Цей закон є вимогою програми співпраці України з Міжнародним валютним фондом та однією з цілей Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року.

Закон носить тимчасовий характер та діятиме наступні три роки з дати набрання ним чинності.

Коментарі
Додати коментар