До новин

Адвокатській монополії не дадуть розповсюдитись на справи про банкрутство

21 листопада, 2016
Законодавство
Адвокатській монополії не дадуть розповсюдитись на справи про банкрутство

Редакція норм Конституції та Закону про судоустрій і статус суддів щодо монополії адвокатури не відповідає задачам, які ставились ініціаторами реформи, та не буде сприяти досягненню першочергової мети, зазначив народний депутат, член конституційної комісії та Ради з питань судової реформи Руслан Сидорович під час ІІ Форуму з конкурсного права Асоціації правників України.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на видання «Закон і Бізнес».

На запитання учасника Форуму щодо розповсюдження монополії на справи про банкрутство, які є відмінними від позовного провадження, народний обранець заявив, що потрібно буде в рамках проектів змін, які нині додатково готуються Радою, «цю квазімонополію обмежувати до неможливості, тому що до цього не готові ані суди, ані, тим більше, адвокатська спільнота». У справах про банкрутство менше змагальності, та є особа наділена державою функціями щодо забезпечення процесу – арбітражний керуючий.

Сидорович також зазначив, що він також був одним з ініціаторів адвокатської монополії. Однак, за його словами, «в процесі реалізації ідея була повністю спотворена». «Тому ті, хто переживає, що тільки адвокати, і ніхто інший, не зможе представляти інтереси в судах, нажаль, можу заспокоїти. Порівняно з існуючим станом речей майже нічого не зміниться», — пообіцяв він.

На запитання, наскільки буде обмежена монополія, нардеп уточнив, що наразі дискутується можливість обмежити монополію немайновими справами, із сумою позовних вимог понад 2 млн грн. «Тобто, фактично, адвокатура стане обов’язковою для серйозних бізнес-спорів. В інших випадках участь адвокатів не буде обов’язковою», — додав Сидорович.

Також народний депутат сподівається, що можна буде розширити монополію адвокатури, коли підвищиться її якість, а також суттєво зросте довіра громадян до суду.

Коментарі
Додати коментар