До новин

Регулятор по-новому рятуватиме банки з дефіцитом ліквідності

16 грудня, 2016
Законодавство
Регулятор по-новому рятуватиме банки з дефіцитом ліквідності

Національний банк України в якості кредитора останньої інстанції запроваджує новий інструмент екстреної підтримки ліквідності платоспроможних банків – Emergency liquidity assistance (ELA).

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на прес-службу НБУ.

Як зазначає регулятор, кредити, отримані за інструментом ELA, призначені виключно для покриття тимчасового дефіциту ліквідності банку в разі настання надзвичайних ситуацій, коли банки вичерпали інші джерела підтримки ліквідності, зокрема за рахунок коштів акціонерів та стандартних інструментів рефінансування НБУ під заставу державних цінних паперів та іноземної валюти.

«Отримані в рамках ELA кредитні кошти банки мають спрямувати на виконання зобов’язань перед вкладниками та іншими кредиторами (крім пов’язаних з банком осіб). Вони не призначені для фінансування бізнесу банку та не можуть бути використані замість необхідної додаткової капіталізації банку його акціонерами або вирішення його структурних проблем», - йдеться у повідомленні.

За словами заступника голови НБУ Олега Чурія, наявність такого інструменту в арсеналі НБУ сприятиме фінансовій стабільності системи.

При прийнятті рішення про здійснення екстреної підтримки ліквідності Національний банк буде оцінювати платоспроможність банку, дотримання ним плану капіталізації (за наявності), а також проводити аналіз джерел повернення кредиту, зазначених банком в фінансовій моделі та прогнозі грошових потоків.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, НБУ змінив процедуру перевірки банків.

Коментарі
Додати коментар