Мінфін готується до реструктуризації внутрішнього держборгу
Через рік після реструктуризації зовнішнього держборгу України Мінфін планує провести масштабну боргову операцію з держборгом внутрішнім. Усі параметри дійства повинен «освятити» МВФ.
Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Економічні правду».
Через рік після реструктуризації зовнішнього державного боргу України Мінфін планує провести масштабну боргову операцію з внутрішнім держборгом.
Почати планується з облігацій внутрішньої держпозики, які знаходяться в портфелі Нацбанку. На 29 грудня ОВДП в обігу було на 594,4 млрд грн, з яких на 381,9 млрд грн — у портфелі Нацбанку.
Якщо переговори Мінфіну і НБУ пройдуть успішно, то облігації внутрішньої позики, що «тримає» НБУ, чекає репрофайлінг — боргове операція, яка розтягне платежі Мінфіну погашення та обслуговування паперів на десятки років.
В кінці 2016 року переговори Мінфіну і НБУ активізувалися. У неформальних бесідах з ЕП співрозмовники міністерства і Нацбанку говорили: чекаємо прийняття бюджету, він повинен узаконити наміри щодо боргової операції.
У прес-службі Мінфіну повідомили, що бюджетний рік відомство почне з консультацій з НБУ і підготовки рішення Кабміну з цього питання.
«Мінфін в пропозиціях по перепрофілюванню боргу буде виходити з позиції продовження терміну боргу, згладжування пікових виплат і прив'язки вартості обслуговування боргу до показників інфляції», — уточнили в міністерстві.
Судячи з позиції НБУ, репрофайлінг не суперечить планам регулятора.
«Під час обговорення між Нацбанком і Мінфіном репрофайлінга портфеля ОВДП у власності НБУ йшлося про конвертацію ОВДП, що перебувають у власності НБУ, на довгострокові облігації з прив'язкою прибутковості до рівня інфляції», — повідомив заступник голови НБУ Олег Чурий.
Порівняно з попередніми роками у 2017 році у репрофайлінга великі шанси на реалізацію.
По-перше, потрібні джерела для погашення дефіциту бюджету. На останньому етапі бюджетного процесу уряд узгодив з депутатами бюджет таким чином, що його доходи та витрати виявилися на 24,7 млрд грн більше в порівнянні з тим, що планувалося у вересні.
Друга причина стосується Приватбанку. Після його націоналізації глава Мінфіну Олександр Данилюк заявив: «Кабмін виділить кошти в необхідному розмірі, щоб стабілізувати банк. На параметри бюджету це не вплине».
Проте бюджет-2016 (рішення про перший транш ОВДП за Приватбанку приймалося в 2016 році) допускає емісію паперів понад плану, але за умови коригування граничного розміру держборгу.
Відсотки за цими паперами нараховуються і виплачуються раз у півроку, у зв'язку з чим у першу чергу повинні змінитися показники витрат на обслуговування держборгу в 2017 році. Проте показник витрат на обслуговування держборгу в 2017 році після націоналізації Приватбанку залишився таким же, як планувалося ще у вересні: 111,3 млрд грн.
Радник президента, перший заступник міністра фінансів в 2014-2015 роках Ігор Уманський, підтвердив, що у витратах держбюджету-2017 не враховані кошти на обслуговування паперів, випущених на рекапіталізацію Приватбанку.
Необхідна на обслуговування сума залежить від суми рекапіталізації. НБУ оцінив потребу банку у капіталі 148 млрд грн. До входження держави в банк була проведена так звана операція bаil-in, яка зменшила розмір цього розриву на 29,4 млрд грн. Мінімальний обсяг емісії ОВДП визначений на рівні 116,8 млрд грн.
«Bаil-in, швидше за все, буде оскаржуватися в українських і міжнародних судах. Яким буде обсяг списання інсайдерських кредитів на користь банку, стане зрозуміло через рік-півтора, коли будуть рішення судів», — зазначає він.
Основне навантаження з виплат припадає на найближчі чотири роки. У разі проведення репрофайлінга бюджет вийде розвантажити на десятки років.
Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, Україна очікує 4-й транш кредиту МВФ в мільярд доларів.
Коментарі
Новини за темою
- Борги 23 лютого, 2022
- Борги 23 лютого, 2022
"Полтаваобленерго" відсудило в "Енергоринока" майже 230 мільйонів
- Борги 23 лютого, 2022
ДІУ не переконала суди визнати припиненими її борги перед Дельта Банком
- Борги 20 лютого, 2022