До новин

Рада зробила крок до спрощення реорганізації банків, в НБУ задоволені

24 лютого, 2017
Законодавство
Рада зробила крок до спрощення реорганізації банків, в НБУ задоволені

Національний банк вітає прийняття Верховною Радою законопроекту №6010 «Про спрощення процедур капіталізації та реорганізації банків» за основу та сподівається на його підтримку в другому читанні.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на прес-службу регулятора.

Законопроект у першому читанні на пленарному засіданні 23 лютого 2017 року підтримало 235 народних депутатів.

Національний банк упевнений, що малі та середні банки повинні мати цивілізовану можливість для консолідації та, таким чином, виконання вимог з докапіталізації. Наразі вимоги закону зі збільшення розміру статутного капіталу банку виконуються за рахунок додаткових внесків акціонерів банків, проте Національний банк бачить і інший можливий шлях: ним може стати консолідація банківського сектору шляхом приєднання банків.

«Існуюча процедура приєднання банків наразі занадто складна та тривала, конче необхідно її спростити та скоротити», - наголошують у Нацбанку.

Законопроект № 6010 надасть можливість здійснити реорганізацію банків за скороченою процедурою, строк якої буде зменшено в декілька разів - з півтора року до трьох-чотирьох місяців.

У разі ухвалення документу у другому читанні і погодження його президентом, спрощена реорганізація буде доступна для всіх банків, у тому числі тих, які не потребують капіталізації. Також буде спрощена процедура капіталізації за рахунок внесків акціонерів і вона буде можлива для всіх банків, якщо попередньо буде підтверджено джерело походження коштів для внесення в капітал.

Законопроет передбачає зменшення строків процедур капіталізації та реорганізації. Це стане можливим завдяки суттєвому пришвидшенню строків регуляторних та корпоративних погоджень, а також зменшення кількості документів, необхідних для отримання погоджень регуляторів - НБУ, АМКУ, ДФС, НКЦФБР.

Крім того, стане можливим відкликання банківської ліцензії без ліквідації юридичної особи. Це відкриє можливість банкам залишити банківський ринок за їх бажанням та продовжити діяльність юридичної особи, у тому числі, у фінансовому (небанківському) секторі. При цьому, для подібного відкликання банківської ліцензії без ліквідації банку, банк, безумно, повинен попередньо виконати свої зобов’язання перед вкладниками та іншими кредиторами.

Нагадаємо, цей законопроект зареєстровано на зміну законопроекту № 5539. НБУ був одним із розробників його норм. Законопроект передбачає внесення змін до Закону України № 78-VIII, прийнятого в 2014 році як антикризовий захід для оздоровлення банківського сектор та матиме тимчасову дію - до 1 серпня 2020 р.

Коментарі
Додати коментар