До новин

У держбанків найгірша якість кредитів - НБУ

12 травня, 2017
Борги
У держбанків найгірша якість кредитів - НБУ

В Нацбанку заявили, що низька ефективність роботи державних банків наразі є ключовим викликом у банківському секторі, а найбільші держбанки потребують докорінної зміни бізнес-моделей та розробки довгострокових стратегій розвитку.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на пресс-службу регулятора.

За даними НБУ, за І квартал частка державних банків за активами зросла на 3.8 в.п. до 55.1%, за депозитами населення – на 1.4 в.п. до 60.9%.

«Закривши 2016 рік з історично найвищим збитком, банківський сектор вийшов на прибуткову діяльність, отримавши 5.1 млрд. грн. прибутку в І кварталі. Більше половини цієї суми – результат банків із державним капіталом, який згодом може бути нівельований доформуванням резервів за активними операціями.

Важливим кроком у цьому напрямку повинно стати внесення законодавчих змін, що дадуть змогу формувати незалежні, професійні наглядові ради та у разі необхідності оновити менеджмент банків», - констатують у Нацбанку.

За даними НБУ, в І кварталі рівень концентрації у банківському секторі: частка 20 найбільших банків у чистих активах системи збільшилась на 1.2 в.п. до 90.6%.

Упродовж січня-квітня 6 банків було визнано неплатоспроможними. Із них 4 виведено з ринку за невиконання програм докапіталізації, затверджених за результатами діагностики. Інші банки, що пройшли діагностичне обстеження, виконують нормативи адекватності капіталу, більшість із них – із суттєвим запасом, констатують в НБУ.

У травні НБУ уперше публікує статистику за частками непрацюючих кредитів за новим підходом, визначеним Постановою №351. Згідно з новими правилами, які ґрунтуються на загальноприйнятих у світі стандартах, до NPL належать кредити, прострочені на понад 90 днів, а також ті, за якими вчасне погашення боргу позичальником є малоймовірним. У результаті повного визнання банками, зокрема Приватбанком, реальної якості кредитів, середній рівень NPL сектору збільшився до 55.1% (без урахування позабалансових даних)

Протягом кварталу банки активно залучали депозити населення: +4.5 млрд. грн., або +1.1%, з них гривневі вклади зросли на 4.7%.

Важливим викликом для малих банків є вимога НБУ забезпечити до 7 липня 2017 року мінімум статутного та регулятивного капіталу на рівні не менше 200 млн грн. До кінця 2017 року завершиться перевірка якості активів малих банків. Цим буде закінчено діагностичне обстеження сектору, розпочате у 2015 році. Частка банків, які на сьогодні перебувають у зоні ризику за критерієм достатності капіталу, не перевищує 1.5% активів сектору», - резюмують у Нацбанку.

Коментарі
Додати коментар