До новин

Вкладникам банків заборонили достроково знімати депозити

14 травня, 2015
Законодавство
Вкладникам банків заборонили достроково знімати депозити

Верховна Рада України підтримала законопроект № 1195 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо умов повернення строкових депозитів)», згідно з яким клієнти банку зможуть отримати вклади і нараховані за ним проценти за строковими банківським договором тільки по закінченню терміну дії договору.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на РБК Україна.

За відповідне рішення проголосували 243 нардепа при 226 мінімально необхідних.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, його метою є встановлення стабільності банківської системи шляхом врегулювання механізму створення ресурсної бази діяльності банківської системи.

Так, закон вносить зміни до статті 1060, 1065 Цивільного кодексу України та статті 13 закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», згідно з яким клієнти банку зможуть отримати вклади і нараховані за ним проценти за строковими банківським договором по закінченню терміну дії договору.

Зазначимо, що згідно з чинним законодавством фізичні особи - вкладники можуть одержати свій вклад або його частину на першу вимогу. Дострокове повернення цього вкладу та нарахованих процентів за цим вкладом можливе виключно в разі, коли це передбачено умовами договору строкового банківського вкладу.

Нагадаємо, 9 квітня народні депутати підтримали в першому читанні даний законопроект. За відповідне рішення проголосували 226 нардепів при 226 мінімально необхідних.

Коментарі
Додати коментар