До новин

Рада дозволила Кабміну відтерміновувати погашення зовнішніх боргів

19 травня, 2015
Борги
Рада дозволила Кабміну відтерміновувати погашення зовнішніх боргів

Верховна Рада України дозволила уряду призупинити виплати за деякими зовнішніми зобов‘язаннями державних та гарантованих державою боргів України.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

За прийняття законопроекту № 2898 за основу і в цілому проголосували 256 народних депутатів.

«Проектом Закону передбачено надання повноважень Кабінету міністрів та відповідним міським радам приймати рішення про тимчасове зупинення здійснення платежів за всіма або деякими державними зовнішніми запозиченнями, гарантованими державою зовнішніми кредитами (позиками) та місцевими зовнішніми запозиченнями», - йдеться у пояснювальній записці.

Крім того, законопроектом передбачається введення тимчасового мораторію на задоволення вимог кредиторів за такими зобов’язаннями суб’єктів зовнішніх запозичень, щодо яких Кабінетом міністрів та/або відповідною міською радою було прийняте відповідне рішення.

«Прийняття проекту Закону дозволить належним чином змінити умови запозичень за державним, гарантованим державою боргом та місцевим боргом, та попередити негативні наслідки потенційних випадків невиконання зобов’язань», - зазначається у пояснювальній записці.

Верховна Рада також прийняла відповідні зміни до бюджетного кодексу. "За" проголосувало 246 депутатiв.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, міністр фінансів України Наталія Яресько скаржиться, що переговори щодо реструктуризації зовнішнього боргу України проходять складніше, ніж очікувалося.

Коментарі
Додати коментар