До новин

Яценюк запевнив, що Україна погасить борги, але тільки на власних умовах

26 травня, 2015
Борги
Яценюк запевнив, що Україна погасить борги, але тільки на власних умовах

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Україна буде гасити свої міжнародні борги лише на умовах свого уряду.

Про це він сказав у інтерв'ю The Financial Times, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

«Я скажу так: ми будемо щасливі виплатити наш борг. Але на умовах, запропонованих українським урядом. І я прошу наших міжнародних кредиторів піти нам назустріч. Це буде справедливо. Український народ пожертвував і заплатив надто багато», – сказав він, відповідаючи на питання про ймовірність оголошення Україною дефолту.

Яценюк нагадав, що з часу приходу нового уряду загальний борг України знизився з 72 млрд до 69 млрд доларів. У 2014 році Україна виплатила 14 млрд доларів і отримала ще 9 млрд позик від МВФ.

За словами прем'єра, колишній президент Віктор Янукович за три роки набрав боргів на 40 млрд доларів.

«Отже міжнародні кредитори були такі щедрі і доброзичливі до президента Януковича, знаючи, що він точно не найкращий хлопець у світі. Але вони дали його диктаторському режиму 40 млрд доларів. І сьогодні ми маємо погашати цей борг», – поскаржився він.

Яценюк нагадав, що Україна очікує отримати ще 17,5 млрд доларів від МВФ, а також 7,5 млрд доларів від інших кредиторів, але лише 15 млрд з них вона має право спрямувати на погашення боргів.

У той же час протягом наступних чотирьох років Україна зобов'язана погасити 30 млрд зовнішніх і 17 млрд доларів внутрішніх боргів. Таким чином непогашеними залишаться 32 млрд доларів.

«Ми просимо міжнародних кредиторів підтримати Україну і, у цьому випадку, пожертвувати своєю часткою», – заявив він.

Яценюк нагадав, що Верховна Рада дозволила уряду оголосити мораторій на погашення зовнішнього боргу і заявив, що зробить це, якщо не вдасться досягнути компромісу з кредиторами.

Прем'єр також нагадав про «одну країну» з населенням у чотири рази меншим ніж українське (очевидно, маючи на увазі Грецію), яка набрала боргів на 300 млрд доларів, ніколи не здійснювала таких реформ, які здійснює Україна і не воювала з Росією.

«А Україні з її проблемами, які хтось міг би назвати нездоланними, пообіцяли 25 мільярдів доларів. Це лише порівняння», – заявив він.

Яценюк додав, що Україна просить не грошей, а інвестицій і запевнив, що у неї величезний потенціал.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, президент Петро Порошенко заявив, що Україна буде працювати з партнерами щодо реструктуризації боргу і банкрутства очікувати не варто.

Коментарі
Додати коментар