До новин

Мін′юст перевірить кваліфікацію керівництва районних органів юстиції

29 травня, 2015
Законодавство
Мін′юст перевірить кваліфікацію керівництва районних органів юстиції

У червні Міністерство юстиції розпочинає 2-й етап реалізації стратегії нової кадрової політики, в ході якої кваліфікаційне тестування пройде весь керівний склад районних управлінь юстиції.

Про це заявила перший заступник Міністра юстиції Наталія Севостьянова, повідомляє інформпортал Банкрутство & Ліквідація.

«У нас є 700 районних управлінь юстиції. Протягом літа ми маємо провести близько 1400 співбесід з тими, хто працює в органах юстиції на місцях. Після цього ми знову оголосимо конкурс на посади, які звільняться через те, що хтось із районних керівників не зможе пройти відбір», - зазначила перший заступник Міністра.

Вона також повідомила про завершення 1-го етапу реалізації нової кадрової політики, в ході якої тестування на профпридатність пройшли 85 керівників та заступників керівників органів юстиції обласного рівня.

«Анонімне електронне тестування було проведене міжнародною аудиторською компанією Ernst&Young, тож жодна людина не могла вплинути на  результат. Метою тесту була перевірка професійних навичок, лідерських якостей, а також спроможність керувати персоналом. Із 85 протестованих 47 залишили свої посади», - повідомила Севостьянова.

За її словами, на звільнені 47 посад було оголошено відкритий конкурс, взяти участь в якому могли усі, хто має юридичну освіту та стаж роботи в юридичній сфері не менше 5 років. Жодних інших умов, як необхідність мати стаж держслужбовця, не було.

«Завдяки цьому 332 кандидати пройшли перший етап тестування і були допущені до співбесід з Кадровою комісією Мін′юсту. З них 33 було визнано переможцями. При цьому 12 переможців ніколи раніше не працювали на держслужбі», - зауважила Севостьянова.

Заступник Міністра юстиції Гія Гецадзе звернув особливу увагу на те, що вперше в історії Мін′юсту керівників областей призначав не особисто Міністр юстиції, а було проведено чесний, повністю відкритий і прозорий відбір.

«Хорошим показником є те, що 30% призначених керівників раніше ніколи не працювали в державних органах – це нотаріуси, адвокати та представники інших юридичних професій», - наголосив він.

Заступник Міністра юстиції також висловив переконання, що взяти участь у конкурсі на заміщення посад на районному рівні зголоситься набагато більше професіоналів.

Литовський експерт Гінтерас Сведас, який нині проводить функціональний аналіз Міністерства юстиції, у свою чергу зазначив, що Мін′юст обрав правильну стратегію проведення реформ.

«Міністерство юстиції обрало правильну стратегію реформування, оскільки взялося за реформи, які впливають на життя простого громадянина. Передусім йдеться про реформу реєстраційної служби та системи виконання судових рішень», - зауважив Гінтерас Сведас.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, Мін'юст похвалився кількістю довідок, що він видає в режимі онлайн.

Коментарі
Додати коментар