До новин

ФГВФО: відсотки для Мінфіну будемо гасити лише за кошти власників банків-банкрутів

21 вересня, 2018
Борги
ФГВФО: відсотки для Мінфіну будемо гасити лише за кошти власників банків-банкрутів

Міністерство фінансів може відмовитися від першочергової виплати відсотків по заборгованості Фонду гарантування вкладів фізосіб.

Про це розповів директор-розпорядник Фонду гарантування Костянтин Ворушилін в кулуарах форуму ICU Ukrainian Financial Forum, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на ЛігаБізнесІнформ.

«Фонд буде платити тільки тіло. Відсотки будуть погашатися за рахунок коштів, які ми спільно з правоохоронними органами отримаємо від екс-власників і топ-менеджерів банків-банкрутів», - зауважив Ворушилін.

За його словами, Мінфін попередньо влаштовує такий варіант, оскільки це повинно стимулювати повернення коштів, виведених з неплатоспроможних банків. МВФ також звернув увагу на проблему заборгованості Фонду, додав директор ФГВФО.

«Мінфін «зі скрипом», але згоден. Це єдиний варіант, при якому ми потягнемо виплати, включаючи відсотки, тому що відмовлятися від цього доходу вони не мають наміру. – зазначив Ворушилін. - З іншого боку, питання відповідальності екс-бенефіціарів банків, які пішли до Фонду, буде комплексно вирішуватися на державному рівні».

Заборгованість Фонду перед Мінфіном за кредитами, отриманими під час банківської кризи 2014-2016 років у вигляді ОВДП, складає 58,5 млрд грн. З огляду на дохідність цих паперів в 10-12%, Фонду необхідно повернути в наступні роки 145 млрд грн, уточнює Ворушилін.

Щоквартальна боргове навантаження на Фонд - 240 млн грн. Пікові виплати припадають на 2024-2025 роки. «Ми не зможемо зібрати до того моменту таку суму», - зазначив Ворушилін.

За його словами, додаткове фінансування Фонду в 14 млрд грн, що передбачається проектом бюджету на 2019 рік, не означає, що ФГВФО реально знадобляться ці гроші.

«Для нас кожен рік закладають можливість додаткового фінансування на випадок кризи, - пояснив К. Ворушилін. - Але в останні роки ми нею не користуємося».

Коментарі
Додати коментар