До новин

Рада зобов’язала банки реструктурувати валютні кредити клієнтів

03 липня, 2015
Законодавство
Рада зобов’язала банки реструктурувати валютні кредити клієнтів

Верховна Рада України підтримала в третьому читанні і в цілому законопроект № 1558-1 «Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті».

За відповідне рішення проголосували 227 нардепів при 226 мінімально необхідних, це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

Як наголошується в пояснювальній записці, прийняття цього законопроекту обумовлене необхідністю вжиття оперативних заходів, спрямованих на забезпечення фінансової стабільності в державі, відновлення довіри населення до банківських установ і державі в цілому, підтримання економічного зростання та забезпечення дотримання конституційних прав громадян.

Законопроект передбачає механізм вирішення проблемних питань фізичних осіб, які мають зобов'язання за договорами споживчого кредиту, що отримані з метою придбання нерухомості.

Крім того, держава повинна визнати свою провину в неможливості забезпечення стабільності національної валюти і надати допомогу населенню.

Згідно з пояснювальною запискою, запропонований законопроектом механізм є компромісним та розподіляє фінансову відповідальність між державою, банками та фізичними особами-позичальниками.

«Положення законопроекту надають можливість фізичним особам зменшити навантаження на бюджет своєї сім'ї, зменшити рівень платежів», - йдеться у пояснювальні записці.

Законопроектом передбачається встановити, що всі банки та інші фінансові установи, які діють на території України, за письмовою заявою громадян України, які мають невиконані зобов'язання за кредитними договорами в іноземній валюті, зобов'язані протягом 1 місяця провести реструктуризацію зобов'язань за кредитним договором.

Згідно з проектом, реструктуризації підлягають усі споживчі кредити, отримані для придбання будь-якого майна, без обмеження суми заборгованості.

Споживчий кредит, право вимоги за яким відступлене іншій особі (якщо вона не є фінансовою установою), виконується позичальником або поручителем за ціною поступки.

Заборгованість за споживчим кредитом конвертується за офіційним курсом НБУ на дату укладення кредитного договору. Курсова різниця списується банками.

Процентна ставка за користування кредитом після реструктуризації не повинна перевищувати ту, що була встановлена до моменту реструктуризації.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, НБУ попереджав, що у разі ухвалення радою цього закону банківська система України зазнає 100 млрд грн збитків.

Коментарі
Додати коментар