До новин

Суддями-хабарниками займатиметься окремий відділ Антикорупційного бюро

03 серпня, 2015
Законодавство
Суддями-хабарниками займатиметься окремий відділ Антикорупційного бюро

Для боротьби з корупцією у судах в структурі Національного антикорупційного бюро України буде створено спеціальний відділ.

Про це заявив директор Бюро Артем Ситник, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

Відповідаючи на запитання, як боротися з хабарництвом у суді, якщо справи розглядатимуться саме у судах, Ситник заявив, що суттєво мінімізує ризик прийняття незаконного рішення і належне розслідування кримінальної справи.

«Я бачив, коли мова йшла про хабарі розміром від $0,5 млн до $1 млн, який на суддів був вплив, щоб вони прийняли за цією справою якесь певне рішення. Але ми контролювали хід справи до винесення вироку й набуття ним чинності. По-друге, якщо докази здобуто в належний спосіб, і вони явно доводять вину підозрюваного, судді дуже важко прийняти явно незаконне рішення», - сказав Ситник.

Також голова Бюро висловив думку, що судова реформа буде проведена, але буде дуже складною, оскільки перші, хто її не хоче - самі судді.

«Така ситуація довго в державі не може зберігатися. Будуть саботувати цю реформу, але вона проводитиметься. Є політична воля на проведення реформи», - зазначив Ситник.

Читайте також: Треба звільнити усіх суддів та призначити на посаду нових людей в порядку незалежного конкурсного відбору.

Коментарі
Додати коментар