До новин

Фонд гарантування вирішив просити НБУ про ліквідацію Дельта Банку

24 вересня, 2015
Ліквідація
Фонд гарантування вирішив просити НБУ про ліквідацію Дельта Банку

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб має намір звернутися до Національного банку України з пропозицією ліквідувати АТ «Дельта банк».

Про це інформаційному порталу Банкрутство & Ліквідація повідомили у прес-службі ФГВФО.

Фонд вважає, що наразі єдиним можливим способом виведення з ринку цієї фінустанови є «ліквідація неплатоспроможного банку з відшкодуванням з боку фонду гарантування коштів за вкладами фізичних осіб».

Як наголошується, фонд має намір звернутися з відповідною пропозицією до Національного банку України.

«Це пов’язано з тим, що із восьми кваліфікованих інвесторів, конкурсні пропозиції надали тільки два інвестори. Один з них не був допущений до конкурсу через несплату гарантійного внеску, а пропозиція іншого не відповідала принципу найменших витрат для Фонду гарантування», - йдеться у повідомленні.

Зокрема, пропозиція потенційного переможця передбачала докапіталізацію перехідного банку в сумі 3,1 млрд гривень, яку здійснить Кабінет міністрів. Фонд гарантування до сьогодні офіційно не отримав повідомлення про прийняття такого урядового рішення.

Відповідно до конкурсної пропозиції потенційний переможець планував реструктуризувати на 10 років зобов’язання перед НБУ та державними банками на суму 13,1 млрд гривень.

У прес-службі повідомили, що на запит Фонду гарантування жоден кредитор АТ «Дельта Банк» не підтвердив погодження з ним умов реструктуризації. Більше того, конкурсна пропозиція передбачала пролонгацію гарантованих вкладів фізичних осіб на строк не менше 3 років, що також суперечить діючому законодавству та матиме негативні соціальні наслідки.

«З огляду на викладене, новостворений перехідний банк потребував би значної суми додаткового фінансування. Фонд гарантування звернувся до потенційного переможця конкурсу з рекомендацією привести конкурсну пропозицію у відповідність до фактичного стану справ. Проте, була отримана відмова щодо внесення змін», - йдеться у прес-релізі.

Крім того, Фонд гарантування не отримав від інвестора відповідного дозволу АМКУ на концентрацію суб’єктів господарювання, а НБУ своїм рішенням заборонив йому набуття істотної участі в перехідному банку.

Як відомо, 5 серпня Фонд гарантування вкладів фізосіб продовжив термін роботи тимчасової адміністрації в неплатоспроможному Дельта Банку до 2 жовтня поточного року включно.

2 березня Національний банк визнав Дельта Банк неплатоспроможним.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, ФГВ відмовив Державній іпотечній установі в праві стати інвестором Дельта Банку.

Коментарі
Додати коментар