До новин

НКЦПФР анулювала ліцензію фондової біржі ПФТС

07 жовтня, 2015
Законодавство
НКЦПФР анулювала ліцензію фондової біржі ПФТС

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку на засіданні, що відбулося 6 жовтня 2015 року, прийняла рішення про анулювання ліцензії ПАТ «Фондова біржа ПФТС» на провадження професійної діяльності на фондовому ринку – діяльності з організації торгівлі на фондовому ринку.

Про це інформаційному порталу Банкрутство & Ліквідація повідомили у прес-службі НКЦПФР.

«Рішення прийняте у відповідності до вимог п. 9 ч. 2 статті 16 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», згідно яких підставою для анулювання ліцензії є документальне підтвердження встановлення факту контролю (вирішального впливу) над діяльністю ліцензіата осіб інших держав, що здійснюють збройну агресію проти України», - пояснили в прес-службі.

Вказується, що раніше Комісія отримала інформацію щодо планів купівлі пакету ПФТС, який належить «Московській біржі ММВБ - РТС», компаніями «Фондова компанія «Фаворит» та «Інвестиційний Капітал Україна» (ICU). Комісія провела з менеджментом ПФТС та потенційними покупцями ряд зустрічей та отримала відповідні пакети документів.

«Проте компанія «Інвестиційний капітал Україна» (ICU) не змогла надати Комісії попередню згоду продавця акцій «Московської біржі ММВБ-РТС», а «Фондова компанія «Фаворит» не надала інформації щодо наявності у них коштів на придбання пакету акцій ПФТС та інформації щодо майбутніх кінцевих бенефіціарів біржі», - зазначили в НКЦПФР.

Комісія, не маючи достатніх підтверджень щодо можливості дотримання вимог законодавства у сфері ліцензування з боку ПФТС вирішила анулювати ліцензію біржі.

Питання щодо прогресу передачі прав власності на пакет «Української біржі» буде розглянуто Комісією через 4-6 тижнів. Оскільки потенційні покупці акцій «Української біржі» - компанії «Драгон капітал» та «Універ Капітал» - надали на даному етапі достатньо інформації, яка підтверджує можливість завершення ними процесу купівлі акцій.

Раніше НКЦПФР вже анулювала ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку п‘яти банківських установ із російськими власниками – ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк», ПАТ «ВТБ БАНК», ПАТ «БМ БАНК», ПАТ «ВіЕс Банк», ПАТ «ДОЧІРНІЙ БАНК СБЕРБАНКУ РОСІЇ».

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, НКЦПФР позбавила 90 компаній права торгувати акціями на біржах.

Коментарі
Додати коментар