До новин

«Укртранснафта» отримала 550 млн грн збитків

23 жовтня, 2015
Збитки
«Укртранснафта» отримала 550 млн грн збитків

В результаті підписання невигідних для ПАТ «Укртранснафта» договорів на транспортування нафти з ПАТ «Синтез Ойл» (контролюється групою «Приват») і перекачування сировини на завод «Укртатнафта» за заниженими тарифами державна нафтотранспортна компанія в 2013-2014 роках недоотримала 550 млн гривень.

Про це йдеться в тексті висновку ревізійної комісії ПАТ «Укртранснафта», повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на OilNews.

Згідно з угодою, укладеною у грудні 2009 року, «Синтез Ойл» щомісяця резервувала мінімальний обсяг прокачування нафти з Одеси на Кременчуцький НПЗ - 250 тис. т в місяць. При цьому компанія зобов'язалася вносити на рахунок «Укртранснафти» передоплату в розмірі 6,15 млн грн/міс. У разі якщо замовник послуги («Синтез Ойл») не використав, трубопровід «Укртранснафти» у зазначений місяць, або ж перекачував менший обсяг нафти, передоплата вважалася «оплатою за резервування послуг з транспортування». Таким чином нафтотранспортна компанія страхувалися від ризику безкоштовного простоювання своїх потужностей.

Проте вже в березні 2012 року сторони уклали додаткову угоду, якою внесли зміни в договір: суму щомісячної передплати скоротили більш ніж у 7 разів - з 6,15 до 0,835 млн грн, в той же час розширивши перелік маршрутів транспортування нафти, додавши «приватівські» підприємства - «Нафтохімік Прикарпаття» і НПК «Галичина» та ін. При цьому квота на транспортування 250 тис. тонн нафти щомісяця залишилася за «Синтез Ойл».

«Виходячи з вищесказаного, внаслідок укладення додаткової угоди від 01.03.12 до договору... ПАТ «Укртранснафта» за 2013-2014 рр. недоотримало 127 560,0 тис. грн», - йдеться у висновку ревізійної комісії.

У листопаді 2014 року термін дії договору було продовжено до кінця 2017 р.

Комісія також перевірила відповідність тарифів на транспортування нафти філією «Укртранснафти» - «Придніпровські магістральні нафтопроводи». Так, в 2013-2014 рр. філія транспортувала 3,1 млн т нафти в напрямку Кременчуцького НПЗ. При цьому транспортування нафти в інших напрямках у зазначений період філія не здійснювала.

З урахуванням діючих на той час тарифів на перекачку (10,7 грн/т в 2013 р. і 11,0 грн/т в 2014 р.) з одного боку, і витрат філії на електроенергію, оплату праці, ремонти і т. д. за цей же період (всього 455,6 млн грн), а також рентної плати, фактично філія «Укртранснафти» в 2013-2014 рр. отримав збиток у розмірі 420,2 млн грн, резюмує ревізійна комісія.

Як повідомляє видання, джерело в Міненерговугілля наголосило, що висновки ревізійної комісії були направлені в прокуратуру Києва і в СБУ.

Силовики відкрили два кримінальні провадження по кожному з двох фактів нанесення шкоди держпідприємству, проте, як уточнює співрозмовник, «за командою згори» розслідування вирішено пригальмувати.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, «Нафтогаз» збирає нараду через розірвання угоди про реструктуризацію боргу «Укрнафти».

Коментарі
Додати коментар