Україна для зростання в рейтингу Doing Business повинна врегулювати процедуру банкрутства і виконавчого провадження, - думка
Для подальшого зростання в рейтингу Doing Business наша держава має врегулювати процедуру банкрутства і виконання судових рішень (виконавчого провадження).
Про це заявила глава Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна на круглому столі в Києві, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.
«Багато років поспіль у нас дуже низькі і погані показники за такими напрямами, як питання відновлення платоспроможності або банкрутства і питання виконання судових рішень. Це два показники, які найбільш резонансні і призводять до корупції», - сказала Ляпіна.
Вона попросила громадськість і відповідальні державні органи прискорити прийняття необхідних законодавчих змін.
«Я закликаю громадськість, і Мін'юст це розуміє, але йому необхідна допомога, потужна допомога для того, щоб це змінити. Якщо в питаннях реєстрації бізнесу особливого опору не було, це просто питання просування по певним нормативно-правовим змінам, то в питанні виконавчого провадження лежать колосальні корупційні інтереси і спротив будь-яким ініціативам», - підкреслила глава Госрегуляторной служби.
При цьому експерти Світового банку відзначили, що ключовою реформою, яка сприяла підвищенню рейтингу, є спрощення реєстрації бізнесу.
У той же час, проблемними для бізнесу в Україні залишаються підключення до електромереж, отримання дозволів на будівництво, ведення транскордонної торгівлі і процедура банкрутства.
Читайте також: Як Україні врегулювати питання неплатоспроможності й піднятися у рейтингу Doing Business
Коментарі
Новини за темою
- Законодавство 09 травня, 2024
Аграрії можуть отримати компенсацію за купівлю сільгосптехніки вже у 64 українських виробників
- Законодавство 07 травня, 2024
У першому кварталі ФОП сплатили єдиного податку на 160% більше, ніж торік
- Законодавство 07 березня, 2024
Фонд гарантування виставляє на аукціон пул іпотечних кредитів трьох банків
- Законодавство 26 жовтня, 2023
ІТ-компанія SoftServe відкрила чотири нових офіси за кордоном