До новин

Падіння економіки України з початку року склало майже 12%

24 листопада, 2015
Збитки
Падіння економіки України з початку року склало майже 12%

Падіння економіки України за підсумками перших 10 місяців поточного року склало 11,8%, при цьому за підсумками року падіння сповільниться до 10%, падіння промвиробництва - до 13,5-13,7%.

Про це йдеться в оцінці поточних макроекономічних тенденцій, зробленої фахівцями Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

«Зведений індекс виробництва товарів та послуг за підсумками січня-жовтня скоротився на 13,5%, відповідно падіння ВВП за розрахунками Мінекономрозвитку оцінюється в 11,8% проти падіння ВВП у вересні на рівні 12,6%, - йдеться в матеріалах Мінекономрозвитку. – Беручи до уваги позитивні тенденції розвитку реального сектору економіки, до кінця року ми залишаємо наші очікування щодо уповільнення падіння економіки за підсумками року на рівні 10% «плюс-мінус» один процентний пункт. Також без змін ми залишаємо очікування уповільнення падіння промисловості на рівні 13,5-13,7%».

За оцінками міністерства, на поточний момент позитивні тенденції відновлення демонструють всі галузі промисловості в Україні, особливо - транспорт, видобувна промисловість і харчова промисловість.

«У цілому ми оцінюємо падіння промвиробництва за підсумками 10 місяців на рівні 15,4% проти 16,6% у вересні», - сказано в документах Мінекономрозвитку.

При цьому у відомстві зазначають, що на користь відновлення зіграло перемир'я на Донбасі, підвищення соціальних стандартів з 1 вересня і, як наслідок, підвищення соціальних очікувань домогосподарств, поліпшення фінансових результатів підприємств, а також відносна лібералізація банківського ринку. Разом з тим, негативними факторами залишаються значна частка тіньової економіки, падіння цін на ключових для України ринках, а також низька інвестиційна активність.

«Основним ризиком для України є відновлення активних бойових дій на сході, дефіцит енергоресурсів, подальше падіння цін на світових ринках сировини, розбалансування ситуації на грошово-валютному ринку», - наголосили в Мінекономрозвитку.

Коментарі
Додати коментар