До новин

НБУ вирішив ліквідувати ще один банк

14 грудня, 2015
Ліквідація
НБУ вирішив ліквідувати ще один банк

Національний банк України 10 грудня за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняв постанову №876 про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ Банк «Контракт».

Про це інформаційному порталу Банкрутство & Ліквідація повідомили у прес-службі Нацбанку.

Регулятор розповів, що у вересні 2015 року він отримав низку скарг від юридичних осіб щодо непроходження платежів у ПАТ Банк «Контракт», унаслідок чого у банк був введений куратор для більш детального вивчення ситуації.

«Куратор виявив значний обсяг непроведених клієнтських платежів, які приховувалися за різними статтями балансу. Крім того, було виявлено недостачу понад 12 млн грн в касі (5,1 млн грн фактично наявних проти 17,1 млн грн за даними звітності, поданої Національному банку). Керівництво банку пояснило таку розбіжність помилковим формуванням звітності», - йдеться у повідомленні.

За даними НБУ, також з метою поліпшення фінансового результату банк використовував фіктивні операції з цінними паперами, що фактично є викривленням фінансової звітності. Крім того, було розпочато продаж майна банку третім особам без фактичного надходження грошових коштів – із відстроченням платежів, за рахунок перепродажу цінних паперів тощо.

«Недостатній обсяг ліквідних коштів, невиконання платежів клієнтів та систематичне викривлення фінансової звітності створювали загрози для вкладників та кредиторів ПАТ Банк «Контракт», розповіли у прес-службі.

Тож банк було віднесено до неплатоспроможних на підставі пункту 3 частини першої статті 76 Закону «Про банки і банківську діяльність», згідно з яким Національний банк України зобов’язаний прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних у разі невиконання протягом п'яти робочих днів поспіль двох і більше відсотків своїх зобов'язань перед вкладниками та іншими кредиторами.

У зв’язку із рішенням НБУ виконавча дирекція Фонду гарантування 10 грудня почала процедуру ліквідації банку «Контракт» та призначила ліквідатором фінустанови Віктора Шкурку. Строк виведення банку з ринку складатиме два роки - з 11 грудня 2015 року до 10 грудня 2017 року включно.

Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, 6 жовтня 2015 року ФГВ ввів тимчасову адміністрацію у збанкрутілий банк «Контракт».

Коментарі
Додати коментар