До новин

НБУ готується продати ТРЦ Respublika Фірташа

18 грудня, 2015
Ліквідація
НБУ готується продати ТРЦ Respublika Фірташа

Аукціон з продажу торгово-розважального центру Respublika, основним інвестором якого є бізнесмен Дмитро Фірташ, може відбутися в 2016 році.

Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на Ukrainian Retail Association.

Основний інвестор ТРЦ Respublika - бізнесмен Дмитро Фірташ, він же і власник збанкрутілого банку «Надра», в якому з 5 лютого почала працювати тимчасова адміністрація.

Рішення про відкликання банківської ліцензії та початок ліквідації банку «Надра» НБУ ухвалив 4 червня.

Для отримання рефінансування для банку «Надра» Фірташ дав особисту гарантію, а потім під кредит рефінансування в обсязі 5 млрд гривень замінив її на «забезпечення у вигляді цінних паперів і активів».

Так у Нацбанку з'явився актив ТРЦ Respublika. Навіщо було вносити такі масштабні активи при ризику їх втратити, поки незрозуміло.

Деякі банкіри вважають, що Фірташ таким чином намагався показати, що хоче врятувати «Надра» і вносив в заставу хороші проекти.

Як заявили у Фонді гарантування вкладів, «мова йде про кредит виданий банку «Надра», забезпеченням по якому виступає зазначений об'єкт. Цей кредит, як і більшість ліквідних активів банку, передані в заставу з рефінансування НБУ».

Так що спочатку червня вже було відомо, що ТРЦ знаходиться в заставі у Нацбанку, навряд чи після цього він міг відкритися в заявлені терміни.

Як наголошується, 3 грудня Фонд гарантування вкладів затвердив ліквідаційну масу банку - це усі види майнових активів банку, що належать йому на праві власності на день відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідації.

Балансова вартість ліквідаційної маси становила 43,9 млрд гривень, а її оцінна вартість виявилася набагато нижчою - всього 7,7 млрд гривень. У ці цифри входить і оцінка стартової вартості ТРЦ Respublika. Але її Фонд не розголошує.

Як уточнили у відомстві, при продажу таких об'єктів початкова ціна визначається і узгоджується Національним банком.

Коли НБУ це зробить - комплекс зможуть виставити на продаж. Тому, швидше за все, аукціон з продажу Respublika може відбутися наступного року.

Нагадаємо, наприкінці листопада директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Костянтин Ворушилін повідомив, що торгово-розважальний центр Respublika знаходиться в заставі у НБУ і може бути проданий.

Коментарі
Додати коментар