Агрохолдинги обурюються через скасовані пільги
28 грудня групи людей, які називають себе аграріями, блокували основні дороги, протестуючи проти скасування спеціального режиму податку на додану вартість та нових підходів у питанні відшкодування ПДВ.
Про це повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація із посиланням на «Агравері».
Аграрії заявили, що виступають проти скасування спеціального режиму ПДВ, до тих пір поки в законодавстві присутні норми, що дискримінують платників податків за формальними підставами і створюють підґрунтя для корупції.
Аграрії наполягають залишити спецрежим ПДВ, «допоки уряд не доведе, що він готовий і на практиці відшкодовує ПДВ вчасно і в повному обсязі».
«Виступаючи за скасування спеціального режиму ПДВ уряд обіцяв відновити відшкодування ПДВ при експорті зернових і технічних культур. Однак, як стало ясно в ході обговорення законопроекту в парламенті, ці обіцянки виявилися обманом. У бюджеті просто не передбачено достатньої для цього кількості коштів. Відповідна стаття витрат була, навпаки, додатково скорочено на 6,6 млрд гривень», - зазначено у звернені.
Для вирішення цієї проблеми, йдеться в заяві, було запропоновано розділити публічний реєстр заявок на відшкодування ПДВ на дві частини, щоб забезпечити своєчасне відшкодування великим експортерам, а підприємствам котрі не ввійшли в число обраних відшкодовувати ПДВ за залишковим принципом.
«У результаті кулуарних торгів, що проходили за закритими дверима, дана пропозиція трансформувалося в поділ реєстру на підприємства, що відповідають критеріям автоматичного відшкодування і таким, що критеріям не відповідають, із збереженням таких корупційних підстав для виключення з числа «автоматників» як відсутність по місцю реєстрації та неподання відомостей», - йдеться у звернені.
Нагадаємо, щоб ухвалити зміни до Податкового кодексу, що входили до «бюджетного пакета», депутати пішли на поступки аграрним холдингам в питанні спецрежиму ПДВ. Найбільше від досягнутого компромісу виграють птаховиробники.
Скасування спецрежиму ПДВ є одним із структурних маяків програми співпраці України і Міжнародного валютного фонду, невиконання якої ставить під загрозу подальшу фінансову підтримку нашої країни з боку кредиторів.
Як раніше повідомляв інформпортал Банкрутство & Ліквідація, за рік вартість українських агрохолдингів знизилась вдвічі.
Коментарі
Новини за темою
- Збитки 17 лютого, 2022
Екскерівників Одеського порту підозрюють у завданні збитків на 35 мільйонів
- Збитки 15 лютого, 2022
НБУ фіксує зростання збитків від шахрайства із платіжними картками
- Збитки 08 лютого, 2022
- Збитки 06 лютого, 2022
У грудні Індустріалбанк зафіксував збиток у 4,5 мільйона гривень